Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

Sukurta 2018.10.26 / Atnaujinta 2018.10.29 09:01
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

   Spalio 25-26 dienomis Hurgadoje lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Egipte ir Nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi surengė Lietuvos dienas.

   Atidarydamas šventę Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius pažymėjo suprantantis, jog tūkstantmečio istorija ir šimtą metų gyvuojančia valstybe Lietuva egiptiečių nenustebins, tačiau tai pabandys padaryti žmonių sugebėjimais, tradicijomis ir kultūra. Jis padėkojo Hurgados miestui, svetingai priimančiam turistus iš Lietuvos.

   Šventėje dalyvavęs Raudonosios jūros gubernatorius Ahmedas Abdala, dėkodamas už kvietimą į renginį pastebėjo, kad egiptiečiai jaučia simpatijas Lietuvai ir jos žmonėms.

   Hurgadiečiai ir kurorto svečiai klausėsi M. K. Čiurlionio kūrinių, galėjo grožėtis net trimis lietuviškomis parodomis: Mariaus Jovaišos „Neregėta Lietuva“, lietuvių klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų reprodukcijomis ir Hurgadoje gyvenančios Jolitos Majauskienės popieriaus karpiniais. Žiūrovus taip pat džiugino Londono lietuvių folkloro ansamblio „Saduto“ atliekamos lietuviškos dainos ir šokiai, o Kultūros centre buvo surengta nedidelė lietuviška mugė.

   Šventės dalyviai sveikino Lietuvą, mininčią savo šimtąsias metines, ir džiaugsmingai pažymėjo, kad tokio mastelio lietuviškos šventės Hurgada dar nebuvo mačiusi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _MG_3585.JPG

   Lapkričio 20 dieną užsienio viceministras Neris Germanas susitiko su Egipto užsienio reikalų viceministru Amru Ramadanu ir aptarė politinio bei ekonominio bendradarbiavimo galimybes prekybos, investicijų, sveikatos apsaugos, švietimo ir turizmo srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   egiptas.jpg

   Vasario 15 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipto Arabų Respublikoje Arvydas Daunoravičius susitiko su ambasadoje apsilankiusiu  Egipto Arabų Respublikos Prezidento Abdel Fattah El-Sisi įgaliotuoju atstovu Abdel Aziz El-Sherif.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   2018-01-16 garbės ženklas_PS_foto1b.jpg

   Sausio 16 dieną Lietuvos ambasadoriui Egipte Arvydui Daunoravičiui už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Egipto dvišalius santykius įteiktas tarptautinio judėjimo „Arabų šalių viešoji diplomatija“ Egipto padalinio garbės ženklas.

   Atstovybių naujienos »
   LL.jpg

   Lapkričio 29 dieną ES-Afrikos Sąjungos ministrų susitikimo Abidžane paraštėse ministras Linas Linkevičius susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shoukry. Ministrai aptarė planuojamus žingsnius, padėsiančius sustiprinti dvišalius santykius, pasidalino informacija apie svarbiausių dvišalių susitarimų rengimo pažangą.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata