Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Techninių kliūčių Lietuvos narystei vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje nebeliko

Sukurta 2018.04.18 / Atnaujinta 2018.04.18 16:19

„Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Pasitarime Vyriausybė pritarė galutinei pozicijai dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos ir prioritetinėms bendradarbiavimo sritims. Tapusi pilnateise EBPO nare Lietuva sieks išnaudoti organizacijos potencialą gerindama šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didindama kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

„Svarbiausias rekomendacijas Lietuva jau įgyvendino, siekdama atitikti organizacijos standartus, todėl daugiau techninių kliūčių šalies narystei vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje nebeliko“, – teigė užsienio  reikalų ministras.

Ministras akcentavo, kad Lietuvos stojimo į EBPO procesas skatino reformas šalyje nuo 2015-ųjų, kai Lietuva buvo pakviesta pradėti stojimo procesą. „Paskelbusi apie pasiryžimą siekti narystės šioje vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje ir sėkmingai įgyvendindama rekomendacijas Lietuva išsiuntė pasauliui žinią, kad esame pasiruošę stiprinti savo tarptautinį patikimumą ir didinti atvirumą investicijoms“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Vertinimo metu EBPO ekspertai atliko dvidešimt vieno Lietuvos ūkio sektoriaus išsamią analizę ir pateikė atitinkamas rekomendacijas švietimo, inovacijų, valstybės valdomų įmonių, viešojo administravimo, investicijų, kovos su korupcija ir kitose srityse. Šios rekomendacijos paskatino atlikti reformas ir diegti pažangiausią EBPO šalių praktiką atitinkamose srityse.

Gegužės 3 dieną EBPO Tarybai priėmus teigiamą sprendimą, Lietuva ir EBPO pasirašys narystės susitarimą, kuris turės būti ratifikuotas Seime. Šią vasarą Vilniuje laukiama apsilankant EBPO generalinio sekretoriaus Angel Gurria, kuris pristatys Lietuvos ekonomikos apžvalgą.

EBPO narės šiuo metu yra 35 aukštą ekonominio išsivystymo lygį pasiekusios valstybės. Lietuva pradėti stojimo į EBPO procesą buvo pakviesta 2015 metų birželį. Lietuvos stojimo į EBPO procesą organizavo ir koordinavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_0019.jpg

Gegužės 22-23 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja kasmetiniame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime, kuriame diskutuojama aktualiausiomis globalios politikos temomis, numatomi organizacijos veiklos strateginiai tikslai. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas skaitmeninės transformacijos teikiamoms galimybėms ir iššūkiams.

Daugiašaliai santykiai »
Julian Daniel nuotr..jpg

Gegužės 20 dieną Paryžiuje Lietuvos ambasadorė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) Lina Viltrakienė įteikė skiriamuosius raštus organizacijos generaliniam sekretoriui Angelui Gurría. Po raštų įteikimo ceremonijos aptartos Lietuvos narystės EBPO aktualijos ir perspektyvos.

Atstovybių naujienos »

Balandžio 10 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė preliminarius duomenis apie 2018 metais valstybių donorių suteiktą oficialią paramą besivystančioms šalims.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata