Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą

Sukurta 2016.11.10 / Atnaujinta 2016.11.10 17:04
   Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą
   Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą

   Vilniuje lapkričio 10 dieną surengtos Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų Jungtinių Tautų departamentų direktorių konsultacijos. Jų metu aptarti aktualūs Jungtinių Tautų darbotvarkės klausimai: JT reforma, darbas JT Saugumo Taryboje, kandidatavimai ir rinkimai įvairiuose Jungtinių Tautų organuose.

   Susitikimo metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento direktorius Oskaras Jusys išreiškė Lietuvos paramą Lenkijai kandidatuojant į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JTST) nares 2018–2019 m. laikotarpiui. 

   Šalys taip pat aptarė praktinius darbo Saugumo Taryboje aspektus, tokius kaip sprendimų priėmimas, darbo organizavimas, koordinavimas ir efektyvus keitimasis informacija su ES ir šalimis partnerėmis.

   Lenkijos diplomatai padėkojo Lietuvai už aktyvų darbą nenuolatinės narystės Saugumo Taryboje 2014–2015 m. metu, akcentuodami, kad tai ne tik Lenkijos, bet ir daugelio kitų šalių vertinimas. Pasak jų, daugiašalėje diplomatijoje mažos šalys gali nuveikti labai daug.

   Narystės JT Saugumo Taryboje metu Lietuva daugiausiai dėmesio skyrė Ukrainos konflikto sprendimo, teisės viršenybės užtikrinimo, civilių apsaugos ginkluotuose konfliktuose, Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo, neteisėtos prekybos ginklais, kovos su terorizmu, žurnalistų saugumo ir kitiems ST darbotvarkės klausimams. 

   2017 m. birželio mėn. vyksiančiuose rinkimuose Lenkija tikisi būti išrinkta nenuolatine JTST nare 2018–2019 m. laikotarpiui. Dėl vienos vietos Saugumo Taryboje, skirtos Rytų Europos grupei, tarpusavyje konkuruoja Lenkija ir Bulgarija. Lenkija penkis kartus yra buvusi išrinkta nenuolatine JTST nare, paskutinį kartą 1996–1997 m.  

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20180913URM1743.JPG

   Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiko su į Vilnių darbinio vizito atvykusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiks su į Vilnių atvyksiančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikimo metu planuojama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, regioninio saugumo ir santykių su rytinėmis kaimynėmis aktualijas, dvišalių santykių ir infrastruktūrinių projektų plėtrą.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-6477.JPG

   Birželio 13 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos, kurių metu politikos direktorė Asta Skaisgirytė su Lenkijos kolega Cyryl Kozaczewski aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui, kuris vyks liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

   Dvišaliai santykiai »
   33941861_1950203428324780_4399841910512943104_n.jpg

   Gegužės 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos Azijos regiono klausimais.

   Dvišaliai santykiai »

   Gegužės 26 dieną Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius dalyvavo Lenkijos Parlamente vykusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_0501.jpg

   Gegužės 17 dieną nacionalinio muziejaus-draustinio ,,Kijevo Sofija” kieme Lietuvos ir Lenkijos ambasados Ukrainoje iškilmingai paminėjo pirmosios Europoje, 1791 metų gegužės 3-ąją Abiejų Tautų Respublikos Seimo Varšuvoje priimtos Konstitucijos 227-ąsias metines. 

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata