Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo

Sukurta 2018.04.12 / Atnaujinta 2018.04.12 18:35
   Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo
   Pirmajame Lietuvos - Saudo Arabijos verslo forume sutarta dėl dvišalių verslo ryšių skatinimo

   Balandžio 12 dieną Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, surengtas pirmasis Lietuvos-Saudo Arabijos verslo forumas, kuriame pasirašytas Supratimo memorandumas, skirtas dvišalių verslo ryšių tarp abiejų šalių skatinimui.

   Verslo forumo, kuriame dalyvavo Saudo Arabijos Pramonės ir prekybos rūmų tarybos generalinis sekretorius Dr. Saud Al Mashari, maisto ir žemės ūkio produkcijos, atsinaujinančių išteklių, medienos ir baldų, sveikatos priežiūros kompanijos sveikino Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuris kartu su Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, VŠĮ „Versli Lietuva“ atstovais bei verslo delegacija lankosi Saudo Arabijos Karalystėje šios šalies užsienio reikalų ministro Adelio Al-Jubeiro kvietimu.

   Memorandumas pasirašytas tarp VšĮ "Versli Lietuva" ir Saudo Arabijos Pramonės ir prekybos rūmų tarybos. Tikimasi, kad jis padės toliau plėtoti tiesioginius abiejų šalių verslo organizacijų ryšius, rengti verslo misijas.

   Vizito Rijade metu taip pat surengti darbiniai susitikimai Saudo Arabijos Prekybos ir investicijų ministerijoje bei Maisto ir vaistų tarnyboje. Prekybos ir investicijų ministerijoje buvo aptarti potencialaus bendradarbiavimo sektoriai, ekonominių organizacijų vaidmuo, dalyvavimas tarptautinėse verslo mugėse. Maisto ir veterinarijos tarnyboje buvo aptartos galimybės išduoti Lietuvos maisto produktų importui į Saudo Arabiją reikalingus sertifikatus. 

   2017 metais Lietuvos ir  Saudo Arabijos prekybos apyvarta buvo 382,4 mln. eurų. 2017 metais Lietuvos eksportas į Saudo Arabiją sudarė 171,6 mln. eurų, ir, palyginus su 2016 metais, augo apie 15 proc.  2017 metais Lietuvos importas iš Saudo Arabijos sudarė 210,8 mln. eurų ir augo 116 proc. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20180410_134003.jpg

   Balandžio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Saudo Arabijos Ministrų kabineto nariu, užsienio reikalų valstybės ministru Dr. Nizaru bin Obaidu Madaniu aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas. Susitikimo metu buvo nutarta skatinti verslo ir ekonominius santykius, užmegzti kultūrinius ir žmogiškuosius ryšius. Siekiant stiprinti politinį dialogą, buvo pasirašytas Supratimo memorandumas dėl dvišalių politinių konsultacijų. 

   Dvišaliai santykiai »

   Balandžio 9-13 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius užsienio reikalų ministro Adelio Al-Jubeiro kvietimu lankysis Saudo Arabijos Karalystėje. Kartu su L. Linkevičiumi vyksta Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, VŠĮ „Versli Lietuva“ atstovai bei verslo delegacija.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_3566.JPG

   Rugsėjo 27 dieną Suomijos Tampere mieste vykusioje didžiausioje Skandinavijoje tarptautinėje inžinerinės pramonės parodoje „Alihankinta 2017“ pirmą kartą buvo pristatytos verslo galimybės Baltijos šalyse.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata