Naujienos Spausdinti RSS

Su Jordanijos ministru aptartas Artimųjų Rytų taikos procesas

Sukurta 2020.07.27 / Atnaujinta 2020.07.27 15:37

Liepos 27 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Jordanijos užsienio reikalų ministru Aymanu Al Safadžiu. Ministrai aptarė dvišalių santykių aktualijas ir pažymėjo abipusį interesą plėtoti bendradarbiavimą informacinių ir finansinių technologijų, gyvybės mokslų, kibernetinio saugumo srityse.

Pokalbio metu sutarta skatinti studentų mainus, aptarta Lietuvos patirtis dalyvaujant Europos Sąjungos dvynių projektuose. Jordanijos ministras pasiūlė svarstyti galimybę atnaujinti keliones tarp Lietuvos ir Jordanijos, kai tai leis situacija. Pokalbio metu aptartas ir COVID-19 pandemijos poveikis valstybėms ir taikomos priemonės.

Ministrai taip pat kalbėjo apie situaciją Artimuosiuose Rytuose ir Artimųjų Rytų taikos proceso problemas. „Palaikome Jordanijos pastangas siekiant taikos Artimųjų Rytų regione ir pasisakome už dviejų valstybių sprendimą, kuris būtų pasiektas derybų keliu. Tai – vienintelis įmanomas konflikto tarp Izraelio ir Palestinos sprendimo būdas“, – sakė ministras L. Linkevičius.  

Ministrai sutarė artimiausiu metu vaizdo konferencijos būdu surengti dvišales politines konsultacijas tarp Lietuvos ir Jordanijos užsienio reikalų ministerijų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »