Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministerijos komentaras dėl Rusijos Federacijai taikomų sankcijų režimo galimo pažeidimo

Sukurta 2017.07.31 / Atnaujinta 2017.07.31 17:45

Lietuva tvirtai remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį integralumą. Laikomės griežtos principingos pozicijos Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir neteisėtos Krymo aneksijos klausimu.

Po praėjusią savaitę spaudoje pasirodžiusių pranešimų apie galimą Lietuvos įmonių Rusijos Federacijai taikomų sankcijų režimo pažeidimą Užsienio reikalų ministerija iš karto kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą.

Lietuva nuosekliai vykdo savo įsipareigojimus, susijusius su 2014 m. birželio 23 d. Tarybos reglamento (ES) Nr. 692/2014 dėl apribojimų, taikytinų Krymo ar Sevastopolio kilmės prekių importui į Sąjungą, atsakant į neteisėtą Krymo ir Sevastopolio prijungimą, įgyvendinimu. Užsienio reikalų ministerijos požiūriu, Lietuvos ir kitų ES valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys privalo be išlygų laikytis ES paskelbtų sankcijų, o už jų pažeidimą asmenys gali būti traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn. Ar konkretus asmuo pažeidė ES teisės aktais nustatytas sankcijas, sprendžia teisėsaugos institucijos ir teismai, vadovaudamiesi ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktais.

Po to, kai ES paskelbė sankcijas dėl Krymo aneksijos, 2014 m. buvo išplatintos ES gairės verslo subjektams, vykdžiusiems savo veiklą Rusijos aneksuotame Kryme/Sevastopolyje. Šiame dokumente išdėstyta, kaip turėtų elgtis įmonės, atsidūrusios situacijoje, kai Krymo pusiasalyje de facto pradėti taikyti Rusijos Federacijos teisės aktai. Gairėse nurodoma, kad verslas Kryme/Sevastopolyje gali būti vykdomas prisiimant atsakomybę dėl tolimesnės veiklos okupacijos sąlygomis, tačiau aiškiai nurodoma, kokio pobūdžio veikla yra apibrėžiama sankcijų, todėl negali būti vykdoma.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
osce.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pritaria rugsėjo 11 dieną priimtai Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijai dėl sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimo.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
20170529_konferencija Seimas.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 29 d. pasveikino Seime vykstančios tarptautinės konferencijos "Krymo totorių tauta praėjus trejiems metams po Krymo okupacijos: esama padėtis ir tolesnė tarptautinės bendruomenės atsako strategija" dalyvius.

Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ministras su Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru.jpg

Vasario 28 dieną, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru Zeid Ra’ad Al Hussein ir išreiškė Lietuvos pasirengimą tęsti bendradarbiavimą tarptautiniais žmogaus teisių apsaugos klausimais.

Daugiašaliai santykiai »
IMG_0061.JPG

Vasario 28 dieną, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Ukrainos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Pavlo Klimkinu ir Edgaru Rinkevičiumi bei Krymo totorių Medžliso pirmininku Refatu Čubarovu surengė diskusiją, skirtą aptarti Krymo totorių žmogaus teisių padėtį Rusijos okupuotame Krymo pusiasalyje.

Daugiašaliai santykiai »
_MG_7202.jpg

Vasario 23 d. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Venecijos komisijos pirmininku prof. dr. Gianni Buquicchio. Susitikimo metu viceministras išreiškė Lietuvos pasiryžimą vykdyti tarptautine teise pagrįstą konstitucinę kontrolę bei vadovautis Venecijos komisijos rekomendacijomis stiprinant pagrindines žmogaus teises ir laisves šalyje.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata