Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo diskusijoje apie demokratijos ateitį Baltarusijoje

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:51
  Viceministras M. Adomėnas dalyvavo diskusijoje apie demokratijos ateitį Baltarusijoje

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

  „Turime būti vieningi ir nuoseklūs savo veiksmais ir daryti didesnį spaudimą A. Lukašenkos režimui bei traukti atsakomybėn tuos, kurie vykdo žmogaus teisių pažeidimus. Tarptautinės bendruomenės tarpininkavimo pastangos visų pirma turėtų būti sutelktos į laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų surengimą Baltarusijoje 2021 metais ir visų politinių kalinių paleidimą“, - teigė viceministras M. Adomėnas.

  Renginyje buvo diskutuojama, kokios strategijos turėtų laikytis tarptautinė bendruomenė Baltarusijos atžvilgiu, kaip šalys galėtų padėti sustabdyti smurtą prieš beginklius protestuotojus ir užtikrinti taikų valdžios perdavimą. Diskusijos dalyviai vieningai išreiškė paramą Baltarusijos žmonėms ir konstatavo, jog A. Lukašenkos diktatūrai artėja  pabaiga.

  „Lietuvai Baltarusijos žmonių demokratija, žmogaus teisės, stabilumas ir gerovė yra ypač svarbūs. Galutinė sėkmė priklausys nuo to, ar visa euroatlantinė bendruomenė kartu palaikys ir padės Baltarusijos tautai“, - teigė Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

  Renginyje taip pat dalyvavo Lenkijos užsienio reikalų ministras Marcinas Przydaczas, Jungtinės Karalystės Europos kaimynystės jaunesnioji ministrė Wendy Morton, Sviatlana Cichanouskaja ir buvęs Baltarusijos ambasadorius Argentinoje Vladzimiras Astapenka.

  Diskusiją organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su RUSI (angl. Royal United Services Institute).

  Visą diskusijos įrašą rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

  A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

  Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

  Ministerijos naujienos »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

  Naujienos »