Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

plačiau »

Tel. +34 91 702 21 16; +34 91 31 020 75;
Faksas +34 91 31 040 18, +34 91 56 479 92
El. paštas

Gimimo, santuokos ar mirties išrašai

Sukurta 2014.04.08 / Atnaujinta 2015.06.03 18:39

2010 m. sausio mėn. 29 d. Lietuvai įsigaliojo 1976 m. Vienos Konvencija dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis (toliau – Konvencija).

Anksčiau, norint apskaityti Ispanijoje sudarytą santuoką ar gimusio vaiko gimimą, buvo reikalaujama pateikti Šeimos knygos (isp. Libro de Familia) notariškai patvirtintą kopiją, patvirtintą Hagos Apostille ir išverstą į lietuvių kalbą.

Dabar Lietuvos, kaip ir kitų valstybių konvencijos dalyvių, tame tarpe ir Ispanijos, civilinės būklės aktų (gimimo, santuokos, mirties) išrašai, išduoti pagal Konvencijos patvirtintą formą be jokių papildomų formalumų (legalizavimo ar vertimo) turi būti priimami kitose prie Konvencijos prisijungusiose valstybėse.

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad Lietuvoje, kaip ir kitose Konvencijos dalyvėse, be papildomų formalumų pripažįstami ne visi valstybių, Konvencijos dalyvių, išduoti civilinės būklės aktai ar jų išrašai, o tik pagal Konvencijos nustatytą formą išduoti gimimo, santuokos, mirties civilinės būklės aktų išrašai - isp. Certificación expedida en aplicación del Convenio firmado en Viena el 8 de Septiembre de 1976 (čia galite rasti Konvencijos nustatytos formos pavyzdį). Jeigu ambasadoje apskaitant Ispanijoje gimusio vaiko gimimą ar  sudarytą santuoką bus pateikiama Šeimos knyga (isp. Libro de Familia), o ne pagal Konvencijos nustatytą formą išduotas išrašas, pateikta Šeimos knygos kopija, kaip ir anksčiau, turės būti notariškai patvirtinta, su Hagos Apostille ir išversta į lietuvių kalbą.

Ispanijos Karalystėje pagal Konvencijos patvirtintą formą civilinės būklės aktų išrašus išdavinėja ispanų Registro Civil.

Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys užsienyje, jiems reikalingus išrašus apie jų gimimo, santuokos ar mirties įrašus Lietuvoje,  pagal Konvenciją gali pareikalauti iš civilinės metrikacijos įstaigų Lietuvoje per diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas, sumokėję konsulinį mokestį už dokumentų pareikalavimą. Šių išrašų legalizuoti ar versti į ispanų kalbą, pateikiant Ispanijos institucijoms, nereikia. Reikiamus dokumentus ambasadai turėtumėte pateikti asmeniškai atvykę į ambasadą, registruotu paštu ar per notariškai patvirtintą įgaliojimą turintį asmenį. 

 Ambasadai turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:

Konsulinis mokestis už dokumento pareikalavimą iš Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigų – 20 eurų. Mokestis ambasadoje mokamas grynais, jei dokumentai pateikiami paštu, turėtumėte sumokėti į ambasados sąskaitą banke BBVA, Nr. 0182 4031 21 029 1507248.

Jei dokumentą pageidaujate gauti paštu, turėtumėte pateikti registruoto pašto voką (isp. sobre prepagado de la carta certificada urgente arba Postal expres).

Dokumentų pareikalavimo procedūra gali užtrukti apie 2-3 mėnesius nuo visų dokumentų ambasadai pateikimo dienos.

Naujienlaiškio prenumerata