Informacija dėl kartoninų liudijimų pareikalavimo

Sukurta 2015.06.03 / Atnaujinta 2019.10.03 14:58

Kartotinis civilinės būklės liudijimas yra išduodamas vietoje prarastojo arba piliečiui pageidaujant pakeisti iki 1991 m. kovo 11 d. išduotą liudijimą.

Lietuvos Respublikos piliečiai, deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, kartotinius gimimo, santuokos, ištuokos ar mirties liudijimus gali gauti per Lietuvos Respublikos ambasadą. Jeigu savo išvykimo iš Lietuvos iki šiol nesate deklaravę, tai galite padaryti Lietuvos Respublikoje ambasadoje asmeniškai (vienas iš tėvų gali deklaruoti nepilnamečių vaikų išvykimą iš Lietuvos, pateikus vaiko pasą/ATK)

Jeigu deklaruoti savo išvykimo iš Lietuvos nepageidaujate, dėl kartotinio gimimo, santuokos, ištuokos ar mirties liudijimo išdavimo Jums reikia tiesiogiai kreiptis į akto įrašą sudariusį civilinės metrikacijos skyrių Lietuvoje. Šiuos liudijimus pateikiant Ispanijos Karalystės institucijoms būtina legalizuoti Hagos Apostille bei išversti į ispanų kalbą.

Ambasadai turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:

  1. Nustatytos formos prašymą dėl dokumentų pareikalavimo;
  2. Nustatytos formos prašymą dėl kartotinio liudijimo pareikalavimo;
  3. Lietuvos Respublikos pasą ar tapatybės kortelę (jei dokumentus siunčiate paštu - notariškai patvirtintą dokumento kopiją);
  4. Gimimo, santuokos ar mirties liudijimo kopiją (jei turite);
  5. Kvitą, liudijantį, kad sumokėtas 20 eurų konsulinis mokestis (tuo atveju, jei dokumentus siunčiate paštu)

Konsulinis mokestis už dokumento pareikalavimą iš Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigų – 20 eurų. Mokestis ambasadoje mokamas grynais, jei dokumentai pateikiami paštu, turėtumėte sumokėti į ambasados sąskaitą banke BBVA, Nr. 0182 4031 21 029 1507248.

Jei dokumentą pageidaujate gauti paštu, turėtumėte pateikti registruoto pašto voką (isp. sobre prepagado de la carta certificada urgente arba Postal expres).

Dokumentų pareikalavimo procedūra gali užtrukti apie 2-3 mėnesius nuo visų dokumentų ambasadai pateikimo dienos.

Naujienlaiškio prenumerata