Mirties fakto įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2019.10.03 / Atnaujinta 2019.10.03 14:59

Jei Lietuvos Respublikos pilietis mirė užsienyje, pagal galiojančius teisės aktus mirties faktas privalo būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje. Prašymą gali pateikti mirusiojo giminės, artimieji ar bet kuris kitas suinteresuotas asmuo.

Reikalingi dokumentai:

*DĖMESIO:

Nuo 2019 m. vasario 16 d. pradėjus taikyti Europos Parlamento ir Tarybos 2016 m. liepos 6 d. reglamentą (ES) Nr. 2016/1191, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pateikimo Europos Sąjungoje reikalavimus ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1024/2012, Europos Sąjungos valstybėse atsisakoma mirties akto įrašus patvirtinančių išrašų legalizavimo ir tvirtinimo pažyma Apostille, bei supaprastinami reikalavimai dokumentų vertimams. Šis reglamentas taikomas, jei Lietuvos respublikos pilietis mirė Europos Sąjungos valstybėje, neprisijungusioje prie Vienos Konvencijos.

Jei pilietis mirė ne Europos Sąjungos valstybėje ar valstybėje, neprisijungusioje prie Vienos konvencijos, pateikiamas mirties liudijimas, kuris turi būti legalizuotas ar patvirtintas pažyma Apostille, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išverstas į lietuvių kalbą.

 

Naujienlaiškio prenumerata