Santuokos sudarymas Lietuvos ambasadoje

Sukurta 2015.06.03 / Atnaujinta 2019.10.03 14:58

Lietuvos Respublikos ambasadoje registruojamos tik Lietuvos Respublikos piliečių santuokos. Norint registruoti santuoką ambasadoje, abiems Lietuvos Respublikos piliečiams reikia atvykti į ambasadą asmeniškai, iš anksto susitarus dėl priėmimo laiko, ir pateikti prašymą dėl santuokos registravimo. Santuokos registravimo konsulinėje įstaigoje paslauga apima prašymo sudaryti santuoką priėmimą, santuokos sudarymo įrašo sudarymą, santuokos akto įrašą liudijančio išrašo išdavimą, jei tokio pageidaujama.

Santuoka ambasadoje registruojama tik tuo atveju, jei būsimieji sutuoktiniai arba vienas iš jų yra deklaravę (-ęs) gyvenamąją vietą Ispanijoje. Santuoka gali būti registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo padavimo dienos.

Ambasadai turėtumėte pateikiami šiuos dokumentus:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
  2. Gyvenamosios vietos deklaraciją (jei gyvenamoji vieta užsienyje nebuvo deklaruota, pildoma ambasadoje);
  3. Prašymas įregistruoti santuoką (pildomas ambasadoje).

Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai, kuriuos pasirenka būsimi sutuoktiniai. Liudininkai gali būti ir ne Lietuvos Respublikos piliečiai. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus. Jei būsimi sutuoktiniai liudininkų neturi, santuokos faktą paliudija ambasados darbuotojai.

Konsulinis mokestis už santuokos registravimą - 100 eurų. Pageidaujant, po santuokos registravimo gali būti išduotas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas (konsulinis mokestis - 5 eurai).

Informaciją apie asmens tapatybės dokumentų keitimą po santuokos sudarymo ambasadoje ir pavardės keitimo rasite čia.

Naujienlaiškio prenumerata