Pažyma apie asmens šeiminę padėtį

Sukurta 2019.10.11 / Atnaujinta 2021.01.18 09:37

Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat gyvenantiems ir ketinantiems sudaryti santuoką Ispanijoje ar kitais tikslais, ambasada gali išduoti dviejų rūšių pažymas apie šeiminę padėtį (kokios tiksliai pažymos Jums reikia, prašome teirautis Ispanijos kompetentingos institucijos, kuriai pateiksite dokumentą):

  1. Ambasados išduota konsulinė pažyma (isp. Certificado Consular de Estado Civil):
  • santuokos sudarymui Ispanijoje. Ši pažyma išduodama ispanų kalba. Dokumentą galima užsisakyti tik asmeniškai atvykus į ambasadą arba per įgaliotą asmenį arba registruotu paštu. Dėl atvykimo reikalinga registruotis iš anksto. Konsulinis mokestis už šios pažymos išdavimą – 30 eurų. 
  • ne santuokos sudarymui Ispanijoje. Ši pažyma išduodama ispanų kalba. Dokumentą galima užsisakyti iš anksto užsiregistravus ir asmeniškai atvykus į ambasadą, per įgaliotą asmenį arba registruotu paštu. Konsulinis mokestis už šios pažymos išdavimą – 30 eurų.
  1. Civilinės metrikacijos įstaigos Lietuvoje išduodama pažyma. Ši pažyma išduodama lietuvių kalba. Dokumentą galima užsisakyti iš anksto užsiregistravus ir asmeniškai atvykus į ambasadą arba per įgaliotą asmenį. Konsulinis mokestis už šio dokumento pareikalavimą – 20 eurų.

Nuo 2019 m. vasario 16 d. įsigaliojus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentui 2016/1191, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pateikimo Europos Sąjungoje reikalavimus, šio tipo pažymai netaikomi legalizavimo ir panašūs formalumai, t.y. dokumento neprivaloma tvirtinti pažyma Apostille ir piliečio prašymu gali būti išduodama daugiakalbė pažymos forma ispanų kalba.  Konsulinis mokestis už daugiakalbės pažymos formos pareikalavimą – 20 eurų.

Jei vis tik pageidaujate, kad dokumentas būtų patvirtintas pažyma Apostille, reikalinga pateikti papildomą prašymą bei sumokėti 20 eurų konsulinį mokestį.

Naujienlaiškio prenumerata