Praradus dokumentus

Sukurta 2014.04.07 / Atnaujinta 2019.01.17 10:09

Jeigu Ispanijoje praradote pasą ar asmens tapatybės kortelę

Praradę pasą ar asmens tapatybės kortelę, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía).

Atminkite, kad Jūsų dokumentu gali pasinaudoti kiti asmenys, todėl užkirskite tam kelią ir paskelbkite prarastą dokumentą negaliojančiu. Tai galite padaryti:

Prisijungus prie Migracijos departamento sistemos,  galima pateikti elektroninį pranešimą apie Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės praradimą. Pranešimą galima pateikti bet kuriuo paros metu, todėl nereikės vykti į ambasadą. Prarastas dokumentas nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu, todėl sumažės tikimybė, kad juo bus neteisėtai pasinaudota.

arba

asmeniškai atvykus į ambasadą.

SVARBU: Pranešimai el. paštu, faksu ar paštu nepriimami.

Jeigu artimiausiu metu ketinate vykti į Lietuvą, vietoj prarasto dokumento Lietuvos ambasada Jums išduos asmens grįžimo pažymėjimą. Jei planuojate kelionę tęsti ar grįžti į kitą nei Lietuvos Respublika gyvenamąją vietą, jums gali būti išduotas laikinas pasas.

Jeigu artimiausiu metu į Lietuvą nevyksite, kreipkitės į ambasadą dėl naujo asmens dokumento  gavimo. 

Jeigu pasą ar asmens tapatybės kortelę praradote Kanarų salose

Kanarų salose praradę pasą ar asmens tapatybės kortelę, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía).

Prisijungus prie Migracijos departamento sistemos galima pateikti elektroninį pranešimą apie Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės praradimą. Pranešimą galima pateikti bet kuriuo paros metu. Prarastas dokumentas nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu, todėl sumažės tikimybė, kad juo bus neteisėtai pasinaudota.

Elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +34 913 102 075 informuokite LR ambasadą Madride apie prarastus asmens tapatybės dokumentus. Ambasados darbuotojai suteiks informaciją, kaip jums patogiausiu būdu gauti dokumentus grįžimui į jūsų gyvenamąją vietą.

Praradus automobilio dokumentus

Jeigu Ispanijoje praradote automobilio dokumentus

Praradę vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos liudijimą, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía). Pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galite Regitros Vairuotojo Portale.

Vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ar transporto priemonės registracijos liudijimo, ambasada Jums gali išduoti konsulines pažymas, kurias turėdamas į Lietuvą galėsite grįžti automobiliu. Konsulinės pažymos galiojimo laikas – ne daugiau kaip 30 dienų. Mokestis už konsulinės pažymos išdavimą – 30 eurų.

 Svarbu:

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos nėra įgaliotos išduoti vairuotojo pažymėjimus ar transporto priemonės registracijos liudijimus vietoje prarastų. Tą padaryti gali tik kompetentingos įstaigos Lietuvoje.

Dokumentai, reikalingi pažymai gauti:

  • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  • užpildytas prašymas;
  • vietos policijos išduota pažyma apie dokumentų praradimo faktą;
  • jei asmuo prašo išduoti pažymą vietoj transporto priemonės registracijos liudijimo, kai transporto priemonė asmeniui nepriklauso, reikalingas notariškai patvirtintas transporto priemonės savininko įgaliojimas arba laisvos formos rašytinis paaiškinimas apie turimą teisę valdyti transporto priemonę.

Daugiau informacijos vairuotojams


     

Naujienlaiškio prenumerata