Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

plačiau »

Tel. +34 91 702 21 16; +34 91 31 020 75; +34 91 702 21 18
Faksas +34 91 31 040 18, +34 91 56 479 92
E. paštas

Praradus dokumentus

Sukurta 2014.04.07 / Atnaujinta 2014.05.21 15:50

Jeigu Ispanijoje praradote pasą ar asmens tapatybės kortelę

Praradę pasą ar asmens tapatybės kortelę, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía).

Atminkite, kad Jūsų dokumentų gali pasinaudoti kiti asmenys, todėl užkirskite tam kelią ir paskelbkite prarastą dokumentą negaliojančiu. Tam turėsite asmeniškai atvykti į ambasadą ir užpildyti šią anketą. Pranešimai e. paštu, faksu ar paštu nepriimami.

Jeigu artimiausiu metu ketinate vykti į Lietuvą, vietoj prarasto dokumento Lietuvos ambasada Jums išduos asmens grįžimo pažymėjimą.

Jeigu artimiausiu metu į Lietuvą nevyksite, kreipkitės į ambasadą dėl naujo dokumento (paso) gavimo. 

 • Kas yra asmens grįžimo pažymėjimas?

Asmens grįžimo pažymėjimas yra kelionės dokumentas, išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, jeigu jiems esant užsienio valstybėje, asmens tapatybę liudijantis dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė) prarandamas, tampa netinkamu naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas ir pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.

 • Kaip man gauti asmens grįžimo pažymėjimą?

Norėdami gauti asmens grįžimo pažymėjimą, susisiekite su ambasados konsuliniu pareigūnu. Į Lietuvos ambasadą faksu turėtumėte atsiųsti aiškiai užpildytą nustatytos formos anketą, kurią galite rasti šioje interneto svetainėje (skyriuje "Asmens grįžimo pažymėjimas") arba paprašyti, kad konsulinis pareigūnas ją atsiųstų faksu.

Faksu išsiuntę užpildytą anketą, po 2-3 darbo dienų paskambinkite į ambasadą ir pasiteiraukite dėl asmens grįžimo pažymėjimo atsiėmimo.

Atvykę atsiimti pažymėjimo, dar turėsite pateikti nuotraukas dokumentams, atitinkančias Jūsų amžių, ir policijos išduotą pažymą, patvirtinančią dokumentų praradimą. Taip pat turėsite sumokėti konsulinį mokestį už pažymėjimo išdavimą.

 • Ar norėdamas atsiimti asmens grįžimo pažymėjimą turėsiu atvykti į ambasadą?

Asmens grįžimo pažymėjimas yra asmens tapatybės ir kelionės dokumentas, grįžimui į Lietuvą atstojantis pasą ar asmens tapatybės kortelę, todėl asmens tapatybės nustatymui Jūs bent vieną kartą (ar pateikdamas dokumentus, ar atsiimdamas asmens grįžimo pažymėjimą) turėtumėte atvykti į Lietuvos ambasadą. Išimtinais atvejais AGP gali būti siunčiamas paštu, pateikus nustatytos formos prašymą dėl AGP siuntimo paštu. AGP persiuntimo paštu išlaidas apmoka pareiškėjas.

 • Koks asmens grįžimo pažymėjimo galiojimo laikas?

Asmens grįžimo pažymėjimo galiojimo laikas nustatomas atsižvelgiant į grįžimo į Lietuvą kelionės trukmę, bet ne ilgiau kaip 15 dienų. Galiojimo laiko pradžia skaičiuojama nuo tos dienos, kai Jūs atvyksite atsiimti pažymėjimo.

 • Ar galiu su asmens grįžimo pažymėjimu keliauti po kitas valstybes?

Asmens grįžimo pažymėjimas išduodamas tik grįžti į Lietuvos Respubliką, t.y. su šiuo pažymėjimu tęsti kelionės ir vykti į kitas valstybes (išskyrus grįžtant į Lietuvą), negalėsite.

 • Kiek kainuoja asmens grįžimo pažymėjimas?

Už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą nustatytas 5 eurų konsulinis mokestis.

Jeigu Ispanijoje praradote automobilio dokumentus

Praradę vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos liudijimą, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía). Vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ar transporto priemonės registracijos liudijimo, ambasada Jums gali išduoti laikinas pažymas, kurias turėdamas į Lietuvą galėsite grįžti automobiliu.

DĖMESIO:

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos nėra įgaliotos išduoti vairuotojo pažymėjimus ar transporto priemonės registracijos liudijimus vietoje prarastų. Tą padaryti gali tik kompetentingos įstaigos Lietuvoje.
 • Kaip man gauti pažymą vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ar transporto priemonės registracijos liudijimo?

Norėdami gauti pažymą vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ar transporto priemonės registracijos liudijimo, susisiekite su ambasados konsuliniu pareigūnu.
Šios pažymos Jums gali būti išduotos asmeniškai atvykus į ambasadą arba jos gali būti persiųstos Jums paštu ar per kurjerį.

Jeigu šias pažymas norite užsakyti paštu, į Lietuvos ambasadą turėtumėte atsiųsti aiškiai užpildytą nustatytos formos anketą. Ją galite rasti šioje interneto svetainėje (skyriuje "Dokumentai vairuotojams") arba paprašyti, kad konsulinis pareigūnas ją atsiųstų faksu. Taip pat turėtumėte pridėti notariškai patvirtintą savo paso kopiją, Ispanijos policijos išduotą pažymą apie prarastus dokumentus (Denuncia de Policía) ir kvitą, įrodantį, kad sumokėtas 30 eurų konsulinis mokestis (ambasados sąskaitos numeris BBVA banke: 01824031210291507248). Visus nurodytus dokumentus siųskite paštu į Lietuvos ambasadą.

Jeigu pažymas užsakęs paštu jas atsiimti ketinate asmeniškai atvykęs į Lietuvos ambasadą, Jūsų paso kopijos notarinis patvirtinimas nėra būtinas, tačiau atvykus atsiimti pažymų, turėsite pateikti savo galiojantį asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Jeigu dokumentus pažymoms gauti ketinate pateikti asmeniškai atvykęs į ambasadą, turėsite pateikti galiojantį asmens tapatybę liudijantį dokumentą, Ispanijos policijos išduotą pažymą apie prarastus dokumentus (Denuncia de Policía) ir sumokėti konsulinį mokestį. Jūsų pageidavimu, paruoštos pažymos Jums galės būti išsiųstos paštu ar per kurjerį.

Norėdami gauti pažymą vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo, tačiau transporto priemonė nuosavybės teise Jums nepriklauso, be aukščiau nurodytų dokumentų ambasadai turėtumėte pateikti notariškai patvirtintą transporto priemonės savininko įgaliojimą, suteikiantį teisę gauti tokią pažymą.

 • Per kiek laiko gausiu šias pažymas?

Šios pažymos Jums bus išduotos per 3-4 darbo dienas, nuo visų reikiamų dokumentų gavimo Lietuvos ambasadoje, dienos.

 • Ar galiu šias pažymas gauti per įgaliotą asmenį?

Taip. Norėdamas gauti šias pažymas, Jūsų įgaliotas asmuo, be aukščiau išvardintų dokumentų, ambasadai turėtų pateikti savo galiojantį asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir notariškai patvirtintą atstovavimą liudijantį dokumentą.

 • Koks šių pažymų galiojimo laikas?

Šios pažymos galioja 1 mėnesį. Jeigu kartu su automobilio dokumentais praradote ir savo pasą ar asmens tapatybės kortelę, prieš grįždamas į Lietuvą, į ambasadą turėsite kreiptis ir dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo. Tokiu atveju šios pažymos galios 15 dienų.

 • Kiek šios pažymos kainuoja?

Remiantis Konsulinio mokesčio įstatymu, už pažymą, išduodamą vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo, numatytas 30 eurų konsulinis mokestis. Už pažymą, išduodamą vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo, taip pat numatytas 30 eurų konsulinis mokestis.

Naujienlaiškio prenumerata