Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

plačiau »

Tel. +34 91 702 21 16; +34 91 31 020 75; +34 91 702 21 18
Faksas +34 91 31 040 18, +34 91 56 479 92
E. paštas

Susirgus ar susižalojus

Sukurta 2014.04.07 / Atnaujinta 2014.04.07 09:09

Jeigu gyvenate Ispanijoje

Jeigu Ispanijoje legaliai gyvenate ir dirbate – esate apdraustas ir sveikatos priežiūros paslaugas turite gauti pagal Ispanijos įstatymus.

Jeigu gyvendamas Ispanijoje nesate apdraustas ar apsidraudęs sveikatos, ligos ar kūno sužalojimo atveju už gydymo paslaugas turėsite mokėti pats.

SVARBU:

Atminkite, kad visais atvejais, pirmoji medicininė pagalba Jums turi būti suteikta nemokamai.

Jeigu lankotės Ispanijoje

Jeigu besilankydamas Ispanijoje susirgote ar susižalojote, turėdamas sveikatos draudimą galėsite naudotis draudimo sutartyje numatytomis gydymo paslaugomis. Jeigu sveikatos draudimo neturite – už gydymo paslaugas turėsite susimokėti pats.

SVARBU:

Atminkite, kad visais atvejais, pirmoji medicininė pagalba Jums turi būti suteikta nemokamai.

Planuodamas keliauti į bet kurią Europos Sąjungos valstybę, nepamirškite įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelės (daugiau informacijos rasite Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje).

Jeigu viešint Ispanijoje Jums prireikė būtinosios medicinos pagalbos, turėdamas Europos sveikatos draudimo kortelę galite kreiptis tiesiogiai į vietines gydymo įstaigas. Medicinos pagalba Jums bus suteikta pagal Ispanijos teisės aktus.

papildomas sveikatos priežiūros paslaugas arba už privačiai Ispanijoje suteiktas gydymo paslaugas turėsite susimokėti pats.

SVARBU:

Atminkite, kad Europos sveikatos draudimo kortelė nepadengia kelionės išlaidų, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje Jums tektų vykti namo. Todėl prieš vykstant į užsienio šalį, kreipkitės į draudimo bendrovę ir papildomai (savanoriškai) apsidrauskite savo sveikatą ir gyvybę visam kelionės laikotarpiui.

Kas gali gauti Europos sveikatos draudimo kortelę?

Dėl Europos sveikatos draudimo kortelės gali kreiptis teisėtai Lietuvoje dirbantys piliečiai, asmenys iki 18 metų, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai, studijuojantys Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, pensininkai, invalidai ir kt. Kortelė išduodama ir komandiruojamiems dirbti į Ispaniją piliečiams.

Kaip gauti Europos sveikatos draudimo kortelę?

Norėdami gauti Europos sveikatos draudimo kortelę, prieš vykdami į užsienį kreipkitės į teritorines ligonių kasas (TLK). Kreipiantis reikės pateikti prašymą ir pasižadėjimą nedelsiant pranešti kortelę išdavusiai TLK apie draudiminio statuso pasikeitimą ar kortelės praradimą. Kortelė išduodama nemokamai per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo ir pasirašius aukščiau minėtą pasižadėjimą. Pasibaigus Kortelės galiojimo laikui draudžiamojo asmens prašymu kortelė keičiama nauja.

Ar galiu gauti Europos sveikatos draudimo kortelę jau viešėdamas Ispanijoje?

Taip. Europos sveikatos draudimo kortelės prašymą gyvenamosios vietos teritorinei ligonių kasai (TLK) galima pateikti pačiam ar per įgaliotąjį asmenį, paštu, faksu bei elektroniniu paštu. Prašymo blanką galima gauti TLK, jį taip pat galima rasti Valstybinės ligonių kasos ir TLK interneto svetainėse.

Atsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę Lietuvoje galima ir per įgaliotą asmenį.

Naujienlaiškio prenumerata