Paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimas asmenims, praradusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Sukurta 2019.10.01 / Atnaujinta 2021.02.08 15:01

Jei Ispanijoje praradote asmens tapatybės dokumentus, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą. Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía).

Paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimas vietoje prarastų, užtrunka apie du mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

Reikalingi dokumentai:

  • Pranešimas apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą (pildomas konsulate). Paskelbti dokumentą negaliojančiu galima ir prieš atvykstant į konsulatą (daugiau informacijos rasite čia);
  • Prašymas išduoti/pakeisti pasą arba asmens tapatybės kortelę (pildomas ambasadoje);
  • Gyvenamosios vietos deklaracija (jei gyvenamoji vieta užsienyje nebuvo deklaruota, pildoma ambasadoje);
  • Asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas (Lietuvos Respublikos piliečio pasas, Lietuvos Respublikos pasas, Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė). Siekiant nustatyti asmens tapatybę, jei prarastas vienintelis turėtas Lietuvos Respublikos pilietybę ir tapatybę patvirtinantis dokumentas, reikia pateikti kitą dokumentą, kuriame būtų asmens nuotrauka, pvz.: vairuotojo pažymėjimą ar Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą, ar studento pažymėjimą, ar užsienio valstybės išduotą dokumentą: pasą, leidimą gyventi ar kt.
  • Policijos pažyma, patvirtinanti dokumento praradimą;
  • Prašymas dėl asmens tapatybės dokumento siuntimo (jei pageidaujama kurjerio paslaugų);
  • Konsulinis mokestis už asmens tapatybės kortelės arba paso išdavimą.

DĖMESIO:

  • Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigėsi daugiau nei prieš metus, asmuo turi pateikti dokumentą, patvirtinantį, jog jis nėra (yra) įgijęs gyvenamosios vietos užsienio valstybės pilietybę arba sutikimą Migracijos departamentui kreiptis į tos užsienio valstybės kompetentingas institucijas dėl šios informacijos gavimo.
  • Visais atvejais, pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės arba paso išdavimo/keitimo, konsulinis pareigūnas turi teisę pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų papildomus dokumentus ir/arba patikslintų pateiktus duomenis.

 

Naujienlaiškio prenumerata