Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
Dainavimas 1.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje 2019 m. liepos 6 dieną visus Madrido lietuvius bei čia viešinčius tautiečius su šeimomis pakvietė drauge paminėti Valstybės dieną, kartu su pasaulio lietuviais sugiedant "Tautišką giesmę".

Lietuviai Ispanijoje »
Foto skelbimui.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje liepos 6 dieną (šeštadienį) Madrido lietuvius bei šiame mieste viešinčius tautiečius su šeimomis kviečia drauge paminėti Valstybės dieną ir kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedoti "Tautišką giesmę".

Renginyje dalyvaus Ispanijoje dirbantis teisininkas, advokatas Mantvydas Bučys, kuris vakaro pradžioje su susirinkusiais lietuviais kalbės tema „Sužinok savo teises Ispanijoje“. Teisininkas pasidalins informacija apie Ispanijoje galiojančią darbo teisę, pristatyts su ja susijusius aktualius klausimus, supažindins su LR piliečių, gyvenančių Ispanijoje, teisėmis, pareigomis ir prievolėmis, palies kitus visiems aktualius klausimus.   

Vakaro programa:

18:30 – 19:30 Susitikimas su advokatu Mantvydu Bučiu

20:00    Tautiškos giesmės giedojimas

20:15    Šventinis vakaras ambasados kiemelyje. Čia galėsime pabendrauti ir pasivaišinti mūsų pačių atsineštais patiekalais.

Planuojančius dalyvauti renginyje kviečiame iki liepos 4 dienos 17:00 val. registruotis el.paštu [email protected]  arba telefonu 917 022 116 ir informuoti apie dalyvių skaičių.

Visi drauge švęskime Valstybės dieną ir tesuskamba „Tautiška giesmė“ Ispanijos Karalystėje!

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nuotrauka Liutauro Jasiūno.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje visus Ispanijoje gyvenančius lietuvius ir jų šeimų narius kviečia dalyvauti piešinių ir fotografijų konkurse „Lietuva mano akimis“.

Konkurso, skirto paminėti Pasaulio lietuvių metus (toliau – Konkursas), tikslas - užsienio lietuvių tautinio tapatumo puoselėjimas, ryšių su Lietuva stiprinimas bei įsitraukimo į įvairių sričių Lietuvos gyvenimą skatinimas.

Konkursas vyks keliais etapais:

I etapas – iki spalio 31 dienos fotografijos ir piešinių nuotraukos siunčiami Ambasadai el.paštu: [email protected] ;

II etapas – iki lapkričio 7 dienos fotografijos ir piešiniai patalpinami (nenurodant autoriaus) Ambasados Facebook paskyroje sukurtuose nuotraukų albumuose: „Fotografijų konkursas“ ir „Piešinių konkursas“

III etapas – nuo lapkričio 7 iki lapkričio 20 dienos viešas fotografijų ir piešinių vertinimas paspaudžiant „Mėgti“;

IV etapas – lapkričio 20 dieną Ambasados sudarytos fotografijų ir piešinių vertinimo komisijos nariai pateikia savo vertinimus konkurso komisijos pirmininkui;

V etapas – lapkričio 30 dieną, susumavus komisijos ir viešo vertinimo rezultatus, paskelbiami konkurso nugalėtojai.

Daugiau informacijos apie Konkursą ir jo sąlygas rasite čia.

Kilus klausimams rašykite [email protected]

 

 

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
tarp_pilku_debesu_horizont_.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje 2019 m. birželio 7 d. 20 val. kviečia į filmo “Tarp pilkų debesų” premjerą (N13). Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo romaną.

Filmas originalo (anglų) kalba su lietuviškais titrais bus rodomas Prancūzų kultūros institute (Teatro del Institut français de Madrid), adresu:  C/ Marqués de la Ensenada, 10, 28004 Madrid. Bilietus galima įsigyti internetu: https://www.institutfrancais.es/madrid/eventos/cine-entre-tonos-de-gris-de-marius-markevicius/

Rūtos Šepetys knyga, pagal kurią sukurtas filmas, yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Camara de comercio 0.jpg
Gegužės 14 d. Madrido prekybos rūmuose surengtas verslo galimybių Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse pristatymas.
Ekonomika ir verslas »
IMG-20190503-WA0005.jpg

Gegužės 3 d. Lietuvos ambasadoje Madride lankėsi Erasmus+ mainų programos, skirtos jaunimo sanglaudai ir politiniam aktyvumui stiprinti, dalyviai. Šią programą koordinuoja ir įgyvendina Leganés (Madridas) veikianti NVO „CiudadEscuela Muchachos“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20190327_130450_resized_20190327_010710206.jpg

Kovo 27 dieną Lietuvos URM politikos direktorė A. Skaisgirytė lankėsi Madride, kur susitiko su Ispanijos URM Generaliniu direktoriumi užsienio politikos ir saugumo klausimais Enrique Mora Benavente.

Užsienio politika ir diplomatija »
Nuotrauka.jpg

Dėmesio: Registruotis balsavimui paštu LR ambasadoje Madride galite iki balandžio 29 dienos.

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai (I turas), referendumai dėl LR pilietybės išsaugojimo ir LR Seimo narių skaičiaus sumažinimo:

2019 m. gegužės 9 – 10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 12 d. nuo 10.00 iki 19.00 val. (vietos laiku).

2019 m. gegužės 26 d. rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimuose (II turas):

2019 m. gegužės 23 – 24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val. (vietos laiku).

SVARBU: rinkėjai savo balsą paštu I ture turi išsiųsti iki gegužės 12 d. (spaudas ant rinkėjo voko turi būti su išsiuntimo data ne vėlesne, kaip gegužės 12 d.), o II ture – iki gegužės 26 d. (spaudas ant rinkėjo voko turi būti su išsiuntimo data ne vėlesne, kaip gegužės 26 d.)

Lietuviai Ispanijoje »
Kvietimas.jpg

Lietuvos laisvosios rinkos institutas 
kviečia prisijungti ir dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine. Tai unikali iniciatyva skirta kiekvienam, norinčiam pagauti ekonomikos ritmą, pasitikrinti ekonomikos žinias ir geriau ją suprasti.
Antrą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja mąstyti ir kviečia pastebėti, kiek daug ekonomikos yra mūsų kasdienybėje.
 

Įvairenybės »

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

informacinis pranešimas Įkelta2019.03.12

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

 

Įvairenybės »
20190309_104517(0)_resized_1.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Madride ir Ispanijos lietuvių bendruomenė Lietuvos nepriklausomos Valstybės atkūrimo dieną paminėjo eidami piligriminiu Šv. Jokūbo keliu (Camino de Santiago). Virš 50 žygio dalyvių, tarp kurių buvo ir svečiai iš Jungtinės Karalystės, įveikė žymaus piligrimų kelio atkarpą nuo Cee miestelio iki Finistera švyturio – simbolinės piligriminio kelio vietos, dar vadinamos “pasaulio kraštu”.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Foto.jpg

Kovo 1 d. LR ambasadoje Ispanijos Karalystėje lankėsi Erasmus+ mainų programos, skirtos jaunimo sanglaudai ir politiniam aktyvumui stiprinti, dalyviai. Šią programą koordinuoja ir įgyvendina Leganés mieste (Madrido apylinkėse) veikianti NVO „CiudadEscuela Muchachos“ („Jaunimo miestas-namai“, toliau – CEMU). CEMU – tai visuomeninė iniciatyva („miestas mieste“), teikianti šveitimo paslaugas ir globą su socialiniais iššūkiais susiduriantiems vaikams. Programoje dalyvauti pakviesta ir Lietuva: 5 moksleiviai iš skirtingų Lietuvos miestų kelias dienas praleido Madrido „Jaunimo mieste“. Vizitas į Lietuvos ambasadą Madride – viena iš bendruomenės suplanuotų veiklų.

Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »

Artėjant atostogų sezonui daugėja Lietuvos Respublikos piliečių, keliaujančių į Ispaniją. Vietos policija primena ir perspėja turistus išlikti budriems, saugoti savo asmeninius daiktus ir asmens tapatybės dokumentus. Daugiau naudingų patarimų ir informacijos galite rasti Ispanijos nacionalinės policijos lankstinuke ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje, skirtame keliaujantiems.  

Taip pat informuojame, kad 2019 m. vasario 13 d. Vyriausybė savo nutarimu pakeitė 1994 m. lapkričio 16 d. Nutarimą Nr. 1135 dėl Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio tarifų ir Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio mokėjimo ir grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo, bei nustatė 20 eurų konsulinį mokestį už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą.

Konsulinės naujienos »
20190227_112748.jpg

Vasario 27 d. Lietuvos ambasadorė Skaistė Aniulienė Buenos Airėse susitiko su Argentinos lietuvių bendruomenės atstovais.
Susitikimas surengtas draugijos "Susivienijimas lietuvių Argentinoje" patalpose, kuriame taip pat dalyvavo ir kitų šalyje veikiančių Lietuvos išeivijos draugijų nariai. Ambasadorė padėkojo už bendruomenės pastangas stiprinant lietuvybę Argentinoje, aptarė bendruomenės veiklos aktualijas, bendradarbiavimą su Lietuvos diplomatine atstovybe Madride (Ispanijoje), kalbėjo apie poreikį drauge įgyvendinti projektus, kurie padėtų skleisti žinias apie Lietuvą Argentinoje ir puoselėti mūsų šalies tradicijas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata