Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Asmenų perkėlimas į Lietuvos Respubliką

Sukurta 2019.09.26 / Atnaujinta 2019.09.26 16:07
    Asmenų perkėlimas į Lietuvos Respubliką

    Informuojame, kad Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje paskirta asmenų perkėlimo iš Venesuelos Bolivaro Respublikos į Lietuvos Respubliką koordinatoriumi.

    Šis sprendimas priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymo 14 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. rugsėjo 11 d. nutarimą Nr. 928 „Dėl asmenų perkėlimo iš Venesuelos Bolivaro Respublikos į Lietuvos Respubliką“.

    Lietuvos Respublikos piliečiai nuolat gyvenantys Venesueloje, lietuviškų šaknų turintys asmenys bei jų šeimos nariai, pageidaujantys pasinaudoti perkėlimo galimybe į Lietuvą, iki 2020 m. spalio 1 d. gali pateikti prašymą Lietuvos Respublikos ambasadai Ispanijos Karalystėje dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo, vadovaujantis Vyriausybės 2019 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 755 patvirtinta perkeliamojo asmens statuso suteikimo tvarka. Asmenims, įgijusiems perkeliamojo asmens statusą, bus suteikta galimybė gauti atvykimo į Lietuvą išlaidų apmokėjimą arba kompensavimą. Atvykus į Lietuvą, perkeliamiesiems asmenims bus suteikiama parama integracijai. Atsižvelgiant į perkeliamojo asmens poreikius, konkretus paramos integracijai teikimo laikotarpis bus nustatomas su perkeliamuoju asmeniu sudaromoje sutartyje dėl paramos integracijai teikimo (parama integracijai bus teikiama ne ilgiau kaip 24 mėnesius nuo asmens įrašymo į perkeliamųjų asmenų sąrašą dienos).

    Naujienlaiškio prenumerata