Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kalėdinis rytmetis Barselonos lituanistinėje mokykloje

Sukurta 2017.12.18 / Atnaujinta 2017.12.18 17:50
   Kalėdinis rytmetis Barselonos lituanistinėje mokykloje
   Kalėdinis rytmetis Barselonos lituanistinėje mokykloje
   Kalėdinis rytmetis Barselonos lituanistinėje mokykloje
   Kalėdinis rytmetis Barselonos lituanistinėje mokykloje

   Barselonos lituanistinėje mokyklėlėje praūžė Kalėdos: čia gruodžio 17 dieną nuo pat ryto netilo gausiai susirinkusių lietuvių vaikų balsai.

   Paruošta šventinė programa prikaustė susirinkusiųjų žvilgsnius pradžioje prie ekrano, iš kurio sklido vaikų sveikinimai ir linkėjimai artimiesiems gražia lietuvių kalba, vėliau – į sceną, kurioje vyko atvira pamoka – vaidinimas. Tą dieną nestigo ir dovanų: šventėje pasirodęs Kalėdų senelis už gražius pasirodymus atsidėkojo vaikams dovanėlėmis, o Lietuvos ambasada Madride kiekvienam šventės dalyviui dovanojo po šiais metais išleistą lietuvišką knygutę „Marcipanas. Pliušinio šuns istorija“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Foto skelbimui.jpg

   Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje liepos 6 dieną (šeštadienį) Madrido lietuvius bei šiame mieste viešinčius tautiečius su šeimomis kviečia drauge paminėti Valstybės dieną ir kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedoti "Tautišką giesmę".

   Renginyje dalyvaus Ispanijoje dirbantis teisininkas, advokatas Mantvydas Bučys, kuris vakaro pradžioje su susirinkusiais lietuviais kalbės tema „Sužinok savo teises Ispanijoje“. Teisininkas pasidalins informacija apie Ispanijoje galiojančią darbo teisę, pristatyts su ja susijusius aktualius klausimus, supažindins su LR piliečių, gyvenančių Ispanijoje, teisėmis, pareigomis ir prievolėmis, palies kitus visiems aktualius klausimus.   

   Vakaro programa:

   18:30 – 19:30 Susitikimas su advokatu Mantvydu Bučiu

   20:00    Tautiškos giesmės giedojimas

   20:15    Šventinis vakaras ambasados kiemelyje. Čia galėsime pabendrauti ir pasivaišinti mūsų pačių atsineštais patiekalais.

   Planuojančius dalyvauti renginyje kviečiame iki liepos 4 dienos 17:00 val. registruotis el.paštu [email protected]  arba telefonu 917 022 116 ir informuoti apie dalyvių skaičių.

   Visi drauge švęskime Valstybės dieną ir tesuskamba „Tautiška giesmė“ Ispanijos Karalystėje!

   Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Nuotrauka Liutauro Jasiūno.jpg

   Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje visus Ispanijoje gyvenančius lietuvius ir jų šeimų narius kviečia dalyvauti piešinių ir fotografijų konkurse „Lietuva mano akimis“.

   Konkurso, skirto paminėti Pasaulio lietuvių metus (toliau – Konkursas), tikslas - užsienio lietuvių tautinio tapatumo puoselėjimas, ryšių su Lietuva stiprinimas bei įsitraukimo į įvairių sričių Lietuvos gyvenimą skatinimas.

   Konkursas vyks keliais etapais:

   I etapas – iki spalio 31 dienos fotografijos ir piešinių nuotraukos siunčiami Ambasadai el.paštu: [email protected] ;

   II etapas – iki lapkričio 7 dienos fotografijos ir piešiniai patalpinami (nenurodant autoriaus) Ambasados Facebook paskyroje sukurtuose nuotraukų albumuose: „Fotografijų konkursas“ ir „Piešinių konkursas“

   III etapas – nuo lapkričio 7 iki lapkričio 20 dienos viešas fotografijų ir piešinių vertinimas paspaudžiant „Mėgti“;

   IV etapas – lapkričio 20 dieną Ambasados sudarytos fotografijų ir piešinių vertinimo komisijos nariai pateikia savo vertinimus konkurso komisijos pirmininkui;

   V etapas – lapkričio 30 dieną, susumavus komisijos ir viešo vertinimo rezultatus, paskelbiami konkurso nugalėtojai.

   Daugiau informacijos apie Konkursą ir jo sąlygas rasite čia.

   Kilus klausimams rašykite [email protected]

    

    

   Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Foto_konst.png

   Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su partneriais visus šalies piliečius, gyventojus ir užsienyje gyvenančius lietuvius akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

   Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »
   Diktantas.png

   Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje kviečia Madride gyvenančius ar šiuo metu Ispanijos sostinėje viešinčius lietuvius prisijungti prie kalbos puoselėjimo iniciatyvos - Nacionalinio diktanto konkurso ir kartu rašyti diktantą.  

   Nacionalinį diktantą rašysime kovo 2 d. (penktadienį) 10 val. Lietuvos Respublikos ambasados Ispanijos Karalystėje patalpose, adresu c/Pisuerga 5, Madridas.

   Visus ketinančius šiemet dalyvauti lietuvių kalbą puoselėjančioje iniciatyvoje, maloniai prašome registruotis el. paštu [email protected]  iki kovo 1 d. 16:00 val.

   Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »

   Naujienlaiškio prenumerata