Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kviečiame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį žengiant piligriminiu Šv.Jokūbo keliu

Sukurta 2018.02.05 / Atnaujinta 2018.02.06 12:10
  Kviečiame paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį žengiant piligriminiu Šv.Jokūbo keliu

  Mieli tautiečiai,

  Lietuvos ambasada Madride ir Ispanijos lietuvių bendruomenė kviečia drauge paminėti šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines ir prisijungti prie Kovo 11-osios žygio piligriminiu Šv. Jokūbo (Camino de Santiago) keliu.

  Žygį kovo 10 d. (šeštadienį) ryte pradėsime vieningai įveikdami simbolinę apie 20 km atkarpą nuo Outeiro vietovės iki Santiago de Compostela Katedros, kur 18 val. dalyvausime Šv. Mišiose. Vakare - Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas: Ispanijos lietuvių bendruomenių ir Lietuvos institucijų atstovų diskusija "Lietuvai svarbios datos ir įvykiai - ką jos reiškia svetur gyvenantiems lietuviams" bei vakaronė dalyvaujant aktorei N.Narmontaitei. 

  Jau dabar pradėkite planuotis kelionę! Bilietus ir nakvynę žygio dalyviai užsisako individualiai. Pirmasis žygeivių susitikimas numatomas kovo 9 d. (penktadienį) vakare Santiago de Compostela mieste, vieta ir laikas bus patikslinti. Visus, turinčius lietuviškos atributikos, raginame ją atsivežti ir naudoti žygio metu - būkime matomi ir paskleiskime žinią apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį!

  Išsamesnę informaciją apie maršrutą ir renginio programą pateiksime artimiausiu metu, o kol kas kviečiame registruotis: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJLJanaFLcB198twEZZHKsU9dG2CFx8_8PUpJUKgsuhX7AMw/viewform    

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Foto_konst.png

  Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 12-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet atkurtai Lietuvos Respublikai 100 metų ir Konstitucijos egzamino laikymas dovana Jai! Egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su partneriais visus šalies piliečius, gyventojus ir užsienyje gyvenančius lietuvius akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

  Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »

  Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje ir Madrido lietuvių bendruomenė kviečia drauge paminėti Valstybės dieną ir kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti "Tautišką giesmę". Madrido lietuviai bei šiame mieste viešintys tautiečiai su šeimomis kviečiami š.m. liepos 6 dieną (penktadienį) 19:30 val. atvykti į LR ambasadą Madride (adresu calle Pisuerga 5): 20:00 val. sugiedoję „Tautišką giesmę“, bendravimą pratęsime ambasados kiemelyje, kur galėsime pasivaišinti mūsų pačių atsineštais patiekalais.

  Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Bendra.jpeg

  Birželio 2 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje drauge su Madrido lietuvių bendruomenės šeimomis paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Ambasadoje susirinkusios šeimos pasitikrino žinias apie Lietuvai svarbias datas, žymias šalies vietas bei ją garsinančius žmones, vaikučiai varžėsi sportinėse rungtyse bei, paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, drauge su tėveliais išlankstė 100 trispalvių vėjo malūnėlių ir rankyčių antspaudais nutapė Lietuvos vėliavą. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti prizais, vaikai – smagiomis dovanėlėms, tačiau geriausia šios dienos dovana visiems buvo vaikų juokas, gera nuotaika ir bendravimo džiaugsmas.

  Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »
  Parkas-1.jpg

  Kaip jau buvo skelbta, š.m. birželio 2 dieną (šeštadienį) kviečiame drauge paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Renginys, kuris prasidės 11 val., vyks Juan Carlos I parke (susitikimo vieta – netoli vaikų žaidimo aikštelės:  https://www.google.com/maps/place/40%C2%B027'22.2%22N+3%C2%B036'25.2%22W/@40.4561667,-3.6091887,843m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d40.4561758!4d-3.6069859 )

  Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »
  Balionai-1.jpg

  Š.m. birželio 2 dieną (šeštadienį) kviečiame drauge paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Renginį planuojame viename iš Madrido parkų (tikslią vietą ir laiką paskelbsime artimiausiu metu), kuriame bus organizuojamos sporto rungtynės įvairaus amžiaus vaikams ir jų tėveliams, šeimyninės estafetės, viktorina apie žymius Lietuvos žmones ir mūsų šaliai svarbias datas.

  Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »
  20180310_103023_resized.jpg

  Lietuvos Respublikos ambasada Madride, Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje ir Ispanijos lietuvių bendruomenė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo eidami piligriminiu Šv. Jokūbo keliu (Camino de Santiago). Virš 50 žygio dalyvių, tarp kurių buvo ir svečiai iš Lietuvos, kovo 10 d. įveikė žymaus piligrimų kelio atkarpą nuo Outeiro miestelio iki Santiago de Compostela katedros.

  Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata