Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva išrinkta į Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

Sukurta 2017.09.13 / Atnaujinta 2017.09.13 13:33
  Lietuva išrinkta į Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

  Kinijoje vykusios Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) 22-ojoje Generalinėje asamblėjoje Lietuva pirmą kartą buvo išrinkta į PTO Vykdomąją tarybą ir perrinkta Europos regiono komisijos vicepirmininke.

  PTO Generalinėje asamblėjoje Lietuvą balsuodamos palaikė 27 Europos regiono valstybės. Mūsų šalis surinko daugiausia balsų ir tapo PTO Vykdomosios tarybos nare 2018–2021 m. Dešimt šalių kandidačių varžėsi dėl penkių vietų Vykdomojoje taryboje. Lietuvai pavyko aplenkti tvirtas pozicijas turizmo srityje užimančias ilgametes PTO nares: Bulgariją, Turkiją, Šveicariją, Moldovą ir Serbiją.

  Kartu su Lietuva atstovauti Europos regionui Vykdomojoje taryboje taip pat išrinktos Graikija, Azerbaidžanas, Rumunija, Rusija. Darbą taryboje tęsia Prancūzija, Italija, Portugalija ir Slovakija, turinčios įgaliojimus iki 2019 metų, o taip pat nuolatinė tarybos narė Ispanija.

  Vykdomoji taryba – antras pagal svarbą PTO valdymo organas, kuris įgyvendina Generalinės asamblėjos sprendimus ir rekomendacijas, teikia pasiūlymus, nagrinėja generalinio sekretoriaus parengtą PTO programą, tvirtina veiklos ataskaitas.

  Nuo 2003 m., kai tapo PTO nare, Lietuva aktyviai dirba pasaulinės turizmo politikos srityje. Būdama Europos regiono komisijos vicepirmininkė ir Europos regiono atstovė Darniojo turizmo komitete (nuo 2015 m.), mūsų šalis užima tvirtas pozicijas PTO ir prisideda įgyvendinant  darnios plėtros tikslus.

  Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos būstinė yra Madride.  Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos Karalystėje yra ir nuolatinė atstovė prie Pasaulio Turizmo organizacijos.  

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata