Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Visi.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje sausio 11 d. Madrido parke Casa de Campo penktą kartą surengė pagarbos bėgimą „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtą už Lietuvos laisvę 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiesiems atminti. Susirinkusiuosius pasveikino ambasadorė Skaistė Aniulienė ir, prisiminusi tragiškus to meto įvykius, paprašė tylos minute pagerbti sausio 13-osios aukas.
Bėgimas Madride simboliškai prasidėjo tą pačią akimirką, kai tūkstančiai bėgikų Vilniuje pajudėjo nuo Antakalnio kapinių Televizijos bokšto link. Pagarbos bėgimo dalyviai įveikė devynių kilometrų distanciją. Nebėgantys renginio svečiai laisvės aukų atminimą galėjo pagerbti žingsniuodami 4,5 km solidarumo ratą. Į renginį susirinko lietuvių bendruomenės atstovai, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Slovėnijos, Suomijos ir kitų ambasadų atstovai bei vietos gyventojai. Visiems dalyviams įteikti bėgimo „Gyvybės ir Mirties keliu“ atminimo medaliai.

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vakarone_1.jpg

Gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje pakvietė Madride gyvenančius ir šiame mieste viešinčius lietuvius į tautinę vakaronę. Iš Lietuvos atvykusi Vilniaus Universiteto Kauno fakulteto folkloro ansamblio "Uosinta" meno vadovė Auksuolė Šuliokienė  pristatė Lietuvos regionų tautinius kostiumus, papasakojo apie Advento tradicijas ir papročius. Susirinkusieji mokėsi groti skudučiais ir švilpynėmis, giedoti senovines giesmes - sutartines, žaisti tradicinius lietuviškus žaidimus.

Vakaro metu buvo paskelbti ir apdovanoti LR ambasados Madride organizuoto piešinių ir fotografijų konkurso „Lietuva mano akimis“ laureatai.

Susirinkę svečiai turėjo progos susipažinti su vieno žinomiausių Lietuvoje modernios fotografijos atstovų Sauliaus Paukščio fotografijų parodos „Vilniaus vaizdai“ eksponatais.

Šventės dalyviai vaišinosi naminiais tautiniais patiekalais, o labiausiai patikusieji buvo paskelbti šventinių patiekalų konkurso nugalėtojais. Lietuviškų vaišių asortimentą papildė parduotuvių tinklo „Supersol“ pristatyti produktai.

Lietuviai Ispanijoje »
Neužmirštuolė.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Madride kviečia į 2020 m. sausio 11 d. (šeštadienį) organizuojamą tradicinį tarptautinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir Mirties keliu“. Pagerbsime Lietuvos valstybingumo gynėjus, 1991 m. sausio 13-osios naktį pasipriešinusius Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto rūmus siekusiems užimti sovietų desantininkams. Maždaug 9 km bėgimo trasa Madrido Casa de Campo parke atitinka atstumą tarp Televizijos bokšto ir Antakalnio kapinių, kur palaidotos Sausio įvykių aukos.

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
paroda.jpg

Lapkričio 15 dieną LR ambasadoje Ispanijos Karalystėje buvo atidaryta fotografo, keliautojo, dokumentinių filmų autoriaus Mariaus Jovaišos fotografijų paroda "Neregėta Lietuva". Renginyje dalyvavo Madrido lietuvių bendruomenės nariai bei Madride studijuojantys lietuviai.

Lietuviai Ispanijoje »
the-climate-reality-project-Hb6uWq0i4MI-unsplash.jpg

LR ambasada Ispanijos Karalystėje lapkričio 15 dieną (penktadienį) kviečia Madride studijuojantį bei studijas baigusį ir čia gyvenantį Lietuvos jaunimą susitikti ambasadoje.

Lietuviai Ispanijoje »
BIS skelbimas (1).png

Mokslo metai įsibėgėja ir Baltic International School - lietuviškoje mokykloje Tenerifėje!

Lietuviai Ispanijoje »
konstitucijos-egzaminas-69150234.jpg
Konstitucijos egzaminas 2019 Įkelta2019.09.10

Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami prisijungti prie visuotinės akcijos, išbandyti savo jėgas ir laikyti Konstitucijos egzaminą internetu.

Egzaminas vyks spalio 3 d., pradžia – 12 valandą (Lietuvos laiku). Registracija laikantiems internetu nėra privaloma. Virtualus egzaminas vyks naujienų portale DELFI. Atkreipiame dėmesį, kad laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape (geriausieji bus atrinkti vertinant teisingai atsakytų klausimų skaičių ir testo sprendimo laiką).

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. 2019 m. egzamino globėjas – J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, egzaminą organizuoja LR teisingumo ministerija, informaciniai partneriai – DELFI ir LRT.

Lietuviai Ispanijoje »

Lituanistinės mokyklėlės Ispanijoje ruošiasi naujų mokslo metų pradžiai:

1. Barselonos LT mokyklėlė (Villa Urania, via Augusta 102, 08006 Barcelona)

pirma pamoka – rugsėjo 21 d. (https://barselonosltmokyklele.blogspot.com/?m=1 )

2. Balto zebro lituanistinė mokykla (Avenida de la Estación, 8, 29631 Banalmádena, Málaga)

pirma pamoka – spalio 5 d. ( https://www.facebook.com/Balto-zebro-lituanistinė-mokykla-161836994742860 )

3. Valensijos lituanistinė mokyklėlė LITUANICA (Calle del Vel de Xaloc 1, 46120 Alboraya)

pirma pamoka - spalio 5 d. 17:00.

4. Alikantės lituanistinė mokykla „Draugystė“ (Calle Samaniego 3, 03009 Alicante)

pirma pamoka – spalio 12 d. 10:30 (https://www.facebook.com/groups/245820116100827/ )

 

 

Lietuviai Ispanijoje »
Dainavimas 1.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje 2019 m. liepos 6 dieną visus Madrido lietuvius bei čia viešinčius tautiečius su šeimomis pakvietė drauge paminėti Valstybės dieną, kartu su pasaulio lietuviais sugiedant "Tautišką giesmę".

Lietuviai Ispanijoje »
Foto skelbimui.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje liepos 6 dieną (šeštadienį) Madrido lietuvius bei šiame mieste viešinčius tautiečius su šeimomis kviečia drauge paminėti Valstybės dieną ir kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedoti "Tautišką giesmę".

Renginyje dalyvaus Ispanijoje dirbantis teisininkas, advokatas Mantvydas Bučys, kuris vakaro pradžioje su susirinkusiais lietuviais kalbės tema „Sužinok savo teises Ispanijoje“. Teisininkas pasidalins informacija apie Ispanijoje galiojančią darbo teisę, pristatyts su ja susijusius aktualius klausimus, supažindins su LR piliečių, gyvenančių Ispanijoje, teisėmis, pareigomis ir prievolėmis, palies kitus visiems aktualius klausimus.   

Vakaro programa:

18:30 – 19:30 Susitikimas su advokatu Mantvydu Bučiu

20:00    Tautiškos giesmės giedojimas

20:15    Šventinis vakaras ambasados kiemelyje. Čia galėsime pabendrauti ir pasivaišinti mūsų pačių atsineštais patiekalais.

Planuojančius dalyvauti renginyje kviečiame iki liepos 4 dienos 17:00 val. registruotis el.paštu [email protected]  arba telefonu 917 022 116 ir informuoti apie dalyvių skaičių.

Visi drauge švęskime Valstybės dieną ir tesuskamba „Tautiška giesmė“ Ispanijos Karalystėje!

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nuotrauka Liutauro Jasiūno.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje visus Ispanijoje gyvenančius lietuvius ir jų šeimų narius kviečia dalyvauti piešinių ir fotografijų konkurse „Lietuva mano akimis“.

Konkurso, skirto paminėti Pasaulio lietuvių metus (toliau – Konkursas), tikslas - užsienio lietuvių tautinio tapatumo puoselėjimas, ryšių su Lietuva stiprinimas bei įsitraukimo į įvairių sričių Lietuvos gyvenimą skatinimas.

Konkursas vyks keliais etapais:

I etapas – iki spalio 31 dienos fotografijos ir piešinių nuotraukos siunčiami Ambasadai el.paštu: [email protected] ;

II etapas – iki lapkričio 7 dienos fotografijos ir piešiniai patalpinami (nenurodant autoriaus) Ambasados Facebook paskyroje sukurtuose nuotraukų albumuose: „Fotografijų konkursas“ ir „Piešinių konkursas“

III etapas – nuo lapkričio 7 iki lapkričio 20 dienos viešas fotografijų ir piešinių vertinimas paspaudžiant „Mėgti“;

IV etapas – lapkričio 20 dieną Ambasados sudarytos fotografijų ir piešinių vertinimo komisijos nariai pateikia savo vertinimus konkurso komisijos pirmininkui;

V etapas – lapkričio 30 dieną, susumavus komisijos ir viešo vertinimo rezultatus, paskelbiami konkurso nugalėtojai.

Daugiau informacijos apie Konkursą ir jo sąlygas rasite čia.

Kilus klausimams rašykite [email protected]

 

 

Lietuviai Ispanijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nuotrauka.jpg

Dėmesio: Registruotis balsavimui paštu LR ambasadoje Madride galite iki balandžio 29 dienos.

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai (I turas), referendumai dėl LR pilietybės išsaugojimo ir LR Seimo narių skaičiaus sumažinimo:

2019 m. gegužės 9 – 10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 12 d. nuo 10.00 iki 19.00 val. (vietos laiku).

2019 m. gegužės 26 d. rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimuose (II turas):

2019 m. gegužės 23 – 24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val. (vietos laiku).

SVARBU: rinkėjai savo balsą paštu I ture turi išsiųsti iki gegužės 12 d. (spaudas ant rinkėjo voko turi būti su išsiuntimo data ne vėlesne, kaip gegužės 12 d.), o II ture – iki gegužės 26 d. (spaudas ant rinkėjo voko turi būti su išsiuntimo data ne vėlesne, kaip gegužės 26 d.)

Lietuviai Ispanijoje »
Plakatas. Vasaros kursai.jpg

Sveiki,

Vilnius kviečia

Šią savaitę skelbsime konkursą, skirtą užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijos studentams, dėstytojams ar mokslo darbuotojams, planuojantiems atvykti į Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Lietuvių kalbos ir kultūros centro Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus.

Lietuviai Ispanijoje »

Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimų į Europos Parlamentą dienomis, prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu | https://bit.ly/2asZ59O |.​

Lietuviai Ispanijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata