Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Madride L. Linkevičius pabrėžė Europos Sąjungos vienybės svarbą sprendžiant šiandienos iššūkius

Sukurta 2018.02.20 / Atnaujinta 2018.02.20 10:46
  Madride L. Linkevičius pabrėžė Europos Sąjungos vienybės svarbą sprendžiant šiandienos iššūkius

  Vasario 19 dieną, darbo vizito Ispanijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministru Alfonso María Dastis Quecedo. Susitikimo metu ministrai teigiamai įvertino dvišalius Lietuvos ir Ispanijos santykius, aptarė aktualiausius saugumo, bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO, Europos kaimynystės  klausimus.

  L. Linkevičius padėkojo Ispanijos kolegai už Ispanijos indėlį į Baltijos jūros regiono saugumą.  Ispanijos naikintuvai jau keturis kartus vykdė NATO oro policijos ar oro policijos sustiprinimo misijas Baltijos valstybėse, iš jų du kartus Lietuvoje. Šių metų gegužę Ispanija ir vėl siųs „Eurofighter“ naikintuvus į Lietuvą dalyvauti NATO operacijoje „Baltijos oro pajėgos“, kurios tikslas yra saugoti Estijos, Latvijos bei Lietuvos oro erdvę. Naikintuvai bus dislokuoti Šiaulių bazėje iki rugpjūčio mėnesio.

  Ministrai taip pat sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms.

   „Siekdami sėkmingai spręsti sudėtingus nūdienos saugumo, ekonominius ir kitus klausimus, su kuriais susiduria Europa, Lietuva, Ispanija ir kitos Europos Sąjungos valstybės-narės bei mūsų sąjungininkai, turi veikti ryžtingai, vieningai ir solidariai“,  – sakė užsienio reikalų ministras.

  Ministras L. Linkevičius taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti ES paramą asocijuotose Rytų partnerystės šalyse vykdomoms reformoms. Lietuva siekia palaikymo dėl ilgalaikės Europos paramos Ukrainai plano, kuris padėtų užtikrinti reformų tempą ir tvarumą.

  L. Linkevičius akcentavo, kad Lietuvos ir Ispanijos pozicijos sutampa daugeliu ES darbotvarkės klausimų. Ministrai sutarė, kad ES bus pajėgi įveikti vidaus ir globalius iššūkius, jei prisiims atsakomybę už savo ateitį ir veiks remdamasi bendromis, pamatinėmis vertybėmis. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata