Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Ek7EBUFX0AAEZEN.jpg

Spalio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamuosius raštus Ispanijos Karaliui Pilypui VI.

Po raštų įteikimo ceremonijos vykusiame dvišaliame susitikime aptartos Lietuvos ir Ispanijos dvišalių santykių plėtros perspektyvos, galimybės stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, kalbėta apie poreikį siekti aktyvesnio dialogo tarp abiejų šalių institucijų bei mūsų šalių piliečių. 

Užsienio politika ir diplomatija »

Gerbiami rinkėjai,

 

Informuojame, kad išankstinis balsavimas 2020 m. Seimo rinkimų II ture ambasadoje vyks:

spalio 20-21 d. 13.00-17.00 val.

spalio 25 d. 10:00-19:00 val.

 

Maloniai primename, kad piliečiai, norintys atvykti balsuoti į ambasadą, vis dar gali registruotis adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/

Lietuviai Ispanijoje »
Gerbiami rinkėjai,
 
Spalio 11 dienos Seimo rinkimuose Lietuvos ambasadoje Ispanijoje buvo suskaičiuoti 280 rinkėjų balsai - 23 piliečiai atvyko balsuoti į ambasadą ir 257 rinkėjų biuleteniai buvo gauti paštu.
Lietuviai Ispanijoje »

Balsuojantiems paštu iš ambasados jau iškeliavo beveik 500 vokų. Norintys atvykti balsuoti į ambasadą vis dar gali registruotis adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/

Pranešame, kad balsavimas LR Seimo rinkimuose ambasadoje vyks:

spalio 7-8 d. 13.00-17.00 val.

spalio 11 d.  10:00-19:00 val.

Lietuviai Ispanijoje »
20200910_100640.jpg

Rugsėjo 8 d. Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamųjų raštų kopijas Ispanijos užsienio reikalų, Europos Sąjungos ir bendradarbiavimo ministerijos Protokolo departamento pavaduotojai María Sebastián de Erice. Nuo skiriamųjų raštų kopijų įteikimo dienos  ambasadorė L. Puišytė-Bostroem oficialiai akredituota kaip Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Ispanijos Karalystėje.

Užsienio politika ir diplomatija »
f.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Pageidaujantys balsuoti Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą www.rinkejopuslapis.lt.

Registracija balsuoti paštu Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje vyksta iki rugsėjo 25 d. 

Rinkėjai, nuolat gyvenantys užsienyje ir jau buvę įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose, turi registruotis iš naujo.

Raginame balsuoti paštu!

Daugiau informacijos galite rasti www.urm.lt/rinkimai2020

Lietuviai Ispanijoje »
Venesuelieciai.jpg

Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Perkėlimas vykdomas vadovaujantis 2019 metų birželio 1 dieną įsigaliojusiu asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, Vyriausybei pritarus šiame įstatyme nustatyto asmenų perkėlimo proceso pradžiai ir finansavimui. 

Konsulinės naujienos »
pasas.jpg

Atsižvelgiant į tai, kad nuo birželio 21 d. Ispanijos Karalystėje planuojama atšaukti ypatingąją padėtį bei panaikinti asmenų judėjimo tarp provincijų apribojimus, Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje šių metų birželio 26-27 dienomis rengia konsulinę misiją į Tenerifę. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad atnaujinus apribojimus taikančius sprendimus, misija gali būti atšaukta.

Konsulinės misijos metu piliečiai turės galimybę pateikti dokumentus dėl pasų bei asmens tapatybės kortelių keitimo ir išdavimo, užsienyje registruotų civilinės būklės aktų (vaikų gimimo, santuokos, ištuokos) įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, gyvenamosios vietos deklaravimo, notarinių veiksmų atlikimo, konsulinės registracijos.

Konsulinės naujienos »
20200601_171957 (1).jpg

Birželio 1 d. dieną Kantabrijos regiono Santanderio mieste atidarytas penktasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Ispanijoje. Konsulatui vadovaus Ispanijos pilietė verslininkė Ana Belén Gutiérrez Lavín.

Užsienio politika ir diplomatija »

Dalinamės informacija, aktualia Ispanijoje dirbantiems ir darbdaviams

- Jei dėl COVID-19 darbovietė Ispanijoje ėmėsi laikinų priemonių, susijusių su darbo santykiais, įgyvendinimo (Expediente de Regulación Temporal de Empleo – ERTE) ir buvo „sustabdyta“ jūsų darbo sutartis ar sumažintas darbo valandų skaičius: visi klausimai, susiję su išmokų mokėjimu,  sprendžiami tiesiogiai su Ispanijos Valstybine užimtumo tarnyba - Servicio Público de Empleo Estatal (SEPE) https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19.html

- Jei Ispanijoje darbo netekote dėl kitų priežasčių, informaciją apie išmokas teikiama  http://www.sepe.es/HomeSepe/Personas/distributiva-prestaciones/quiero-cobrar-el-paro/he-trabajado-mas-de-un-ano.html

- Prašymą dėl išmokų pateikti elektroniniu būdu galite čia:

https://sede.sepe.gob.es/portalSedeEstaticos/flows/gestorContenidos?page=sv01&fbclid=IwAR2A0PnXJROMiBUHEYjnPiAwlqCcnheLCUfGRvTQAyjYW_gTgRLmRK0Kxjo

Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs darbuotojams:

https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19/preguntas-frecuentes.html

- Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs Ispanijoje veikiančioms įmonėms: https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19/preguntas-frecuentes-empresas.html

- Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs užsiimantiems individualia veikla Ispanijoje (autónomos):

https://revista.seg-social.es/wp-content/uploads/2020/04/guia_autonomos.pdf    

 

 

 

Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Įvairenybės »
Nuotr_COVID-19_gera.jpg

SVARBI INFORMACIJA DĖL COVID-19

LIETUVOJE:

Daugiau informacijos dėl COVID-19 karantino režimo Lietuvoje ir rekomendacijų gyventojams galite rasti URM internetiniame puslapyje: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems

Atsakymus į jums rūpimus klausimus apie situaciją Lietuvoje galite rasti: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

ISPANIJOJE:

2020-03-14 Ispanijos Vyriausybė priėmė sprendimą (BOE 463/2020) dėl ypatingos padėties šalyje įvedimo. Šiuo metu visuotinis karantinas šalyje pratęstas iki birželio 21 d.

KUR IEŠKOTI INFORMACIJOS PAGRINDINIAIS ŠIUO LAIKOTARPIU AKTUALIAIS KLAUSIMAIS:

Konsulinės naujienos »

Informacija apie būsimus skrydžius iš Ispanijos į Vilnių ir Rygą:

Prasidėjo bilietų pardavimas į Kidy tour organizuojamą skrydį Alikantė - Vilnius kovo 2️5 d. 03:50 vietos laiku.
Kaina: 230 EUR/asm.
Bilietų pardavimas: https://www.kidytour.lt/backhome

Kovo 25 d. 13:10 vietos laiku vyks latvių organizuojamas skrydis iš Malagos į Rygą
Bilietų užsakymas: +371 67207771 (06:00 - 24:00 Rygos laiku)
https://www.airbaltic.com/en/travel-updates

 

Lietuviai Ispanijoje »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti iš Ispanijos ir Argentinos į Lietuvą registracija baigta 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku.

Konsulinės naujienos »

Informuojame, kad ieškome galimybių kuo skubiau organizuoti užsakomuosius skrydžius iš Ispanijos. Tikėtina, kad jie bus vykdomi iš Valensijos ir Tenerifės. Apie skrydžių detales – vietą, datas, kainas, registracijos tvarką - informuosime atskirai. Prašome sekti informaciją ir sulaukus pakvietimo - registruotis. Skrydžių skaičius ribotas.

Taip pat prašome Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame būtų galima izoliuotis, atsižvelgiant į paskelbtą karantiną: Ispanijos Karalystėje nuo 2020-03-16, 08:00, galios 15 d., Lietuvoje nuo 2020-03-16, 00:00, galios 15 parų. Maloniai prašome sekti Ispanijos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Lietuviai Ispanijoje »

Vyksta Lietuvos Respublikos piliečių, viešinčių Argentinoje ir neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje).

Plintant naujajam koronavirusui (COVID-19) valstybės imasi restriktyvių apsaugos priemonių ir nutraukia tarptautinį susisiekimą. Jei šiuo metu viešite Argentinos Respublikoje ir neturite jokių galimybių grįžti į Lietuvą kitomis transporto rūšimis, prašytume pranešti Lietuvos Respublikos ambasadai Madride elektroniniu paštu [email protected] :
• Savo vardą ir pavardę, gimimo datą;
• Kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą;
• Buvimo vietą.
Registracija bus vykdoma iki kovo 17 dienos (antradienio) 18 valandos Lietuvos laiku.
Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su Jumis susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Prašome Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame karantino įvedimo buvimo valstybėje atveju būtų galimybė izoliuotis bei sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą Jums bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Ispanijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata