Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20200601_171957 (1).jpg

Birželio 1 d. dieną Kantabrijos regiono Santanderio mieste atidarytas penktasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Ispanijoje. Konsulatui vadovaus Ispanijos pilietė verslininkė Ana Belén Gutiérrez Lavín.

Užsienio politika ir diplomatija »
Svarbi-informacija.tais.jpg

Lietuvos Respublikos ambasadoje Madride atnaujinama piliečių registracija konsulinėms paslaugoms, kurių suteikimui reikalingas asmeninis pareiškėjo dalyvavimas. Pirmenybė bus teikiama konsulinėms paslaugoms, susijusioms su asmens tapatybės dokumentų, kurių galiojimo laikas jau yra pasibaigęs ar iki galiojimo pabaigos liko mažiau nei 3 mėnesiai, keitimui bei pirmo asmens tapatybės dokumento išdavimu.

Laikantis nustatytų sanitarinių reikalavimų, kuriais siekiama užkirsti COVID-19 viruso plitimą bei sumažinti užsikrėtimo galimybes, konsulinių paslaugų teikimą organizuosime maksimaliai sutrumpinant interesantų buvimo ambasadoje laiką. Registraciją vykdysime ir  visus reikiamus asmens duomenis prašysime pateikti el. paštu [email protected].  
Registruojantis konsulinėms paslaugoms prašytume pateikti duomenis:

- tikslų vardą, pavardę ir asmens kodą;
- kontaktinį telefoną ir elektroninio pašto adresą;
- pilną gyvenamosios vietos adresą (gatvę, namo ir buto numerį, provinciją, pašto kodą) ir adresą, kuriuo siųsime dokumentus;
- asmens dokumento, kurį keisite, kopiją;

- nurodykite, dėl kokios paslaugos kreipiatės.

Konsulinės naujienos »

Dalinamės informacija, aktualia Ispanijoje dirbantiems ir darbdaviams

- Jei dėl COVID-19 darbovietė Ispanijoje ėmėsi laikinų priemonių, susijusių su darbo santykiais, įgyvendinimo (Expediente de Regulación Temporal de Empleo – ERTE) ir buvo „sustabdyta“ jūsų darbo sutartis ar sumažintas darbo valandų skaičius: visi klausimai, susiję su išmokų mokėjimu,  sprendžiami tiesiogiai su Ispanijos Valstybine užimtumo tarnyba - Servicio Público de Empleo Estatal (SEPE) https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19.html

- Jei Ispanijoje darbo netekote dėl kitų priežasčių, informaciją apie išmokas teikiama  http://www.sepe.es/HomeSepe/Personas/distributiva-prestaciones/quiero-cobrar-el-paro/he-trabajado-mas-de-un-ano.html

- Prašymą dėl išmokų pateikti elektroniniu būdu galite čia:

https://sede.sepe.gob.es/portalSedeEstaticos/flows/gestorContenidos?page=sv01&fbclid=IwAR2A0PnXJROMiBUHEYjnPiAwlqCcnheLCUfGRvTQAyjYW_gTgRLmRK0Kxjo

Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs darbuotojams:

https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19/preguntas-frecuentes.html

- Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs Ispanijoje veikiančioms įmonėms: https://www.sepe.es/HomeSepe/COVID-19/preguntas-frecuentes-empresas.html

- Dažniausiai užduodami klausimai, aktualūs užsiimantiems individualia veikla Ispanijoje (autónomos):

https://revista.seg-social.es/wp-content/uploads/2020/04/guia_autonomos.pdf    

 

 

 

Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Įvairenybės »
Nuotr_COVID-19_gera.jpg

SVARBI INFORMACIJA DĖL COVID-19

LIETUVOJE:

Daugiau informacijos dėl COVID-19 karantino režimo Lietuvoje ir rekomendacijų gyventojams galite rasti URM internetiniame puslapyje: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems

Atsakymus į jums rūpimus klausimus apie situaciją Lietuvoje galite rasti: https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems

ISPANIJOJE:

2020-03-14 Ispanijos Vyriausybė priėmė sprendimą (BOE 463/2020) dėl ypatingos padėties šalyje įvedimo. Šiuo metu visuotinis karantinas šalyje pratęstas iki birželio 21 d.

KUR IEŠKOTI INFORMACIJOS PAGRINDINIAIS ŠIUO LAIKOTARPIU AKTUALIAIS KLAUSIMAIS:

Konsulinės naujienos »

Karantino laikotarpiu ambasadoje teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba:

- Konsultavimas telefonu +34 913 102 075 (konsulinės pagalbos klausimais) arba +34 917 022 116  (kitais klausimais) ambasados darbo valandomis;

- Konsultavimas elektroninio ryšio priemonėmis: [email protected]  (konsulinės pagalbos klausimais) arba [email protected]  (kitais klausimais);

- Pagalba nukentėjusiems praradus kelionės dokumentus: asmens grįžimo pažymėjimo ar laikino paso išdavimas;

- Konsulinių pažymų išdavimas nuotoliniu būdu.

Piliečių priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo.
Sekite informaciją ambasados internetiniame puslapyje ir Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/ambasada.ispanijoje.


 

 

Konsulinės naujienos »

Informacija apie būsimus skrydžius iš Ispanijos į Vilnių ir Rygą:

Prasidėjo bilietų pardavimas į Kidy tour organizuojamą skrydį Alikantė - Vilnius kovo 2️5 d. 03:50 vietos laiku.
Kaina: 230 EUR/asm.
Bilietų pardavimas: https://www.kidytour.lt/backhome

Kovo 25 d. 13:10 vietos laiku vyks latvių organizuojamas skrydis iš Malagos į Rygą
Bilietų užsakymas: +371 67207771 (06:00 - 24:00 Rygos laiku)
https://www.airbaltic.com/en/travel-updates

 

Lietuviai Ispanijoje »

Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti iš Ispanijos ir Argentinos į Lietuvą registracija baigta 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku.

Konsulinės naujienos »

Informuojame, kad ieškome galimybių kuo skubiau organizuoti užsakomuosius skrydžius iš Ispanijos. Tikėtina, kad jie bus vykdomi iš Valensijos ir Tenerifės. Apie skrydžių detales – vietą, datas, kainas, registracijos tvarką - informuosime atskirai. Prašome sekti informaciją ir sulaukus pakvietimo - registruotis. Skrydžių skaičius ribotas.

Taip pat prašome Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame būtų galima izoliuotis, atsižvelgiant į paskelbtą karantiną: Ispanijos Karalystėje nuo 2020-03-16, 08:00, galios 15 d., Lietuvoje nuo 2020-03-16, 00:00, galios 15 parų. Maloniai prašome sekti Ispanijos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Lietuviai Ispanijoje »

Vyksta Lietuvos Respublikos piliečių, viešinčių Argentinoje ir neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje).

Plintant naujajam koronavirusui (COVID-19) valstybės imasi restriktyvių apsaugos priemonių ir nutraukia tarptautinį susisiekimą. Jei šiuo metu viešite Argentinos Respublikoje ir neturite jokių galimybių grįžti į Lietuvą kitomis transporto rūšimis, prašytume pranešti Lietuvos Respublikos ambasadai Madride elektroniniu paštu [email protected] :
• Savo vardą ir pavardę, gimimo datą;
• Kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą;
• Buvimo vietą.
Registracija bus vykdoma iki kovo 17 dienos (antradienio) 18 valandos Lietuvos laiku.
Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su Jumis susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Prašome Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame karantino įvedimo buvimo valstybėje atveju būtų galimybė izoliuotis bei sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą Jums bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Ispanijoje »

Informuojame, kad atsižvelgus į Lietuvos Respublikos ir Ispanijos Karalystės Sveikatos apsaugos ministerijų rekomendacijas ir laikantis paskelbtų prevencinių priemonių, siekiant apriboti Covid-19 plitimą Ispanijoje, stabdoma registracija konsulinėms paslaugoms gauti konsulinės misijos Tenerifėje kovo 27 – 28 dienomis metu, o konsulinė misija atidedama iki prevencinių priemonių apribojimo atšaukimo.

Sekite informaciją apie naujai paskirtą konsulinės misijos Tenerifėje datą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Ispanijoje »
Dėmesio.png

Vyksta Lietuvos Respublikos piliečių, viešinčių Ispanijoje ir neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje).

Plintant naujajam koronavirusui (COVID-19) valstybės imasi restriktyvių apsaugos priemonių ir nutraukia tarptautinį susisiekimą. Tuo atveju, jei neturite jokių galimybių grįžti iš Ispanijos į Lietuvą kitomis transporto rūšimis, prašytume pranešti Lietuvos Respublikos konsulatui Valensijoje elektroniniu paštu [email protected]:
• Savo vardą ir pavardę, gimimo datą;
• Kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą;
• Buvimo vietą.

Registracija bus vykdoma iki kovo 17 dienos (antradienio) 18 valandos Lietuvos laiku.
Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada ar konsulatas su Jumis susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.
Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą Jums bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Ispanijoje »
Svarbi-info-keliaujantiems.jpg

Lietuvos Respublikos Vyriausybei nusprendus imtis griežtesnių priemonių COVID-19 situacijos suvaldymui, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja piliečiams atidėti visas keliones ir artimiausią mėnesį nevykti į užsienio valstybes. Esantiems užsienio šalyse rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Primename, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti https://keliauk.urm.lt  puslapyje.

Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »

Informuojame, kad atsižvelgus į Lietuvos Respublikos ir Ispanijos Karalystės Sveikatos apsaugos ministerijų rekomendacijas ir laikantis paskelbtų prevencinių priemonių, siekiant apriboti Covid-19 plitimą Ispanijoje, buvo priimtas sprendimas dėl renginio, skirto Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimui Santiago de Compostela mieste kovo 14-16 d. ir žygio Santjago keliu perkėlimo į kitą datą, apie kurią informuosime atskiru pranešimu.

Konsulinės naujienos »

 

Dėmesio! Nuo kovo 13 d. ambasadoje teikiama tik skubi konsulinė pagalba. Piliečių priėmimas dėl dokumentų išdavimo ir kitų konsulinių paslaugų bus atnaujintas po atskiro pranešimo. Sekite informaciją.

Ispanijoje keliaujančius LR piliečius kviečiame registruotis puslapyje http://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma  arba #KeliaukSaugiai programėlėje

Konsulinės naujienos »
2020-02-29 RECEPCIÓN CONSULADO DE LITUANIA (47).JPG

Vasario 29 dieną Albasetėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Tą dieną buvo švenčiamas ir LR garbės konsulato Castilla-La Mancha regione įkūrimo 10-ies metų jubiliejus. Renginyje dalyvavusi ambasadorė Skaistė Aniulienė pasveikino Lietuvos Respublikos garbės konsulą Andrés Fornés Redondo ir įteikė jam LR užsienio reikalų ministro sveikinimą ir padėką už jo aktyvią veiklą prisidedant prie dvišalių verslo ir kultūros projektų įgyvendinimo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata