Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Kosovo ir Serbijos abipusis pripažinimas turi būti svarbiausias Belgrado ir Prištinos dialogo tikslas

Sukurta 2020.07.27 / Atnaujinta 2020.07.27 16:17

Liepos 27 dieną vyko ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Kosovo užsienio reikalų ministre Meliza Haradinaj-Stublla. Pokalbio metu aptarti dvišaliai santykiai, sutarta bendradarbiauti strateginės komunikacijos, eurointegracijos srityse, Europos Sąjungos (ES) Dvynių ir „Taiex“ projektuose.

Ministras L. Linkevičius išreiškė tvirtą paramą Kosovo nepriklausomybei ir Kosovo narystei tarptautinėse organizacijose, šalies integracijos į ES siekiams, ES vizų režimo liberalizavimui.

Ministrai taip pat aptarė Kosovo ir Serbijos santykių normalizavimo perspektyvas po Briuselyje vykusio aukšto lygio Belgrado-Prištinos dialogo susitikimo, teisiškai įpareigojančio Kosovo-Serbijos susitarimo galimybę.

„Kosovo ir Serbijos susitarimas dėl abipusio pripažinimo turi būti Belgrado ir Prištinos dialogo svarbiausias tikslas“, - teigė L. Linkevičius.

Pokalbis vyko Kosovo iniciatyva. Tai - pirmasis Lietuvos ir Kosovo užsienio reikalų ministrų pokalbis po naujosios Kosovo Vyriausybės patvirtinimo 2020 metų birželio 3 dieną.

Susijusios naujienos Visos naujienos »