Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

plačiau »

Tel. +34 91 702 21 16; +34 91 31 020 75; +34 91 702 21 18
Faksas +34 91 31 040 18, +34 91 56 479 92
El. paštas

Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.03.27 / Atnaujinta 2016.02.26 10:33

Konsulinis dokumentų legalizavimas yra dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusio asmens pareigų tikrumo patvirtinimas, reikalingas tam, kad vienos valstybės dokumentus galėtų priimti ir svarstyti kitos valstybės institucijos.

Primename, kad Lietuvos Respublika ir Ispanijos Karalystė yra prisijungusios prie 1961 m. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo, todėl:

  • Ispanijos Karalystėje išduoti dokumentai, prieš pateikiant juos Lietuvos Respublikoje, turi būti patvirtinti pažyma Apostille. Šia pažyma dokumentas tvirtinamas Ispanijos Karalystėje. Notariškai patvirtintą dokumentą patvirtinti Apostille galima Ispanijos Notarų Kolegijoje (Colegio Notarial). Dokumentas, patvirtintas pažyma Apostille, Lietuvos Respublikoje priimamas be jokio kito patvirtinimo.
  • Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, prieš pateikiant juos Ispanijos Karalystėje turi būti patvirtinti pažyma Apostille.

Norėdami Lietuvos Respublikos išduotus dokumentus patvirtinti pažyma Apostille, galite:

  • kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą prašydami kad ambasada tarpininkautų persiunčiant dokumentus į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją;
  • kreiptis į Lietuvos Respublikoje esančius notarus asmeniškai ar per įgaliotus asmenis;

Informuojame, kad nuo 2016 m. sausio 18 d. pasikeitė dokumentų tvirtinimo pažyma (Apostille) tvarka. Nuo šios datos dokumentų tvirtinimą pažyma (Apostille) Lietuvoje atlieka notarai, t.y. Užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas nebepriima tiesioginių piliečių prašymų patvirtinti dokumentus pažyma (Apostille), o tvirtinimą pažyma (Apostille) atlieka tik dokumentams, gautiems iš Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų.

Tuo pačiu atkreipiame Jūsų dėmesį, kad dokumentų legalizavimo tvarka nesikeitė ir išlieka tokia pati, t.y. dokumentai gali būti legalizuojami Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje arba Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose.

Norėdami gauti pažyma Apostille patvirtintą dokumentą iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tarpininkaujant ambasadai, į ambasadą asmeniškai  ar paštu turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:

Konsulinis mokestis už tarpininkavimą patvirtinant dokumentą pažyma Apostille – 20 eurų (ambasadoje mokamas grynais). 

SVARBU:

Konsuline pažyma (Apostille) gali būti tvirtinami tik po 1991-03-11 išduoti civilinės būklės liudijimai. Jeigu Jūsų civilinės būklės liudijimas yra išduotas iki 1991-03-11, Jūs kartu turite kreiptis dėl kartotinio civilinės būklės liudijimo išdavimo.

Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys dokumentų legalizavimą ar tvirtinimą pažyma (Apostille):

Naujienlaiškio prenumerata