Dokumentai vairuotojams

Sukurta 2014.04.09 / Atnaujinta 2020.10.30 15:09

Jeigu Ispanijoje praradote vairuotojo pažymėjimą ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimą, nedelsiant  kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (Denuncia de Policía).

 • Konsulinės pažymos vietoj prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto registracijos liudijimo
  Vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo Lietuvos ambasada Jums gali išduoti laikinas pažymas, kurias turėdamas į Lietuvą galėsite grįžti automobiliu.

  Prašymą išduoti konsulines pažymas vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo galite pateikti asmeniškai atvykęs į ambasadą, taip pat paštu. Prašymas taip pat gali būti pateikiamas ir per Jūsų atstovą, turintį notariškai patvirtintą įgaliojimą.

  Norėdami gauti konsulines pažymas vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo, ambasadai turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:
  - nustatytos formos prašymą išduoti konsulinę pažymą vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo;
  - galiojantį originalų asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę). Jeigu dokumentai pateikiami paštu ar per kurjerį ir šias pažymas taip pat norėsite gauti paštu ar per kurjerį, turėtumėte pateikti asmens tapatybę liudijančio dokumento notariškai patvirtintą kopiją;
  - Ispanijos policijos išduotą pažymą, patvirtinančią dokumento praradimo faktą (Denuncia de Policía).

  Jeigu kreipiatės dėl konsulinės pažymos vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo, tačiau transporto priemonė nuosavybės teise Jums nepriklauso, be aukščiau išvardintų dokumentų ambasadai turėsite pateikti notariškai patvirtintą transporto priemonės savininko įgaliojimą, suteikiantį teisę tokią pažymą gauti.

  Už konsulinių pažymų vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo išdavimą, nustatytas 30 eurų konsulinis mokestis (už kiekvieną pažymą). Jeigu dokumentus pažymoms gauti ambasadai pateikiate ir paruoštas pažymas gauti norite ne asmeniškai (paštu ar per kurjerį), prie siunčiamų dokumentų turėtumėte pridėti konsulinio mokesčio sumokėjimą patvirtinantį kvitą (30 eurų konsulinis mokestis už vieną pažymą turi būti pervestas į ambasados sąskaitą banke BBVA, Nr.: 0182 4031 21 029 1507 248).

  Konsulinė pažyma Jums bus išduota ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, nuo visų dokumentų pateikimo ambasadai, dienos.
 • Pažyma norint išsiimti ispanišką vairuotojo pažymėjimą
  Jeigu dėl vairuotojo pažymėjimo išdavimo ketinate kreiptis į Ispanijos kelių policiją (Trafico), kuri iš Jūsų reikalauja informacijos apie Jums Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, ambasada gali tarpininkauti persiunčiant jūsų prašymą VĮ "Regitrai" dėl jūsų turėto vairuotojo pažymėjimo duomenų pateikimo.

  Tokiu atveju ambasadai asmeniškai turite pateikti sekančius dokumentus:

  - Prašymą;
  - Lietuvos Respublos pasą ar asmens tapatybės kortelę.

  Pažymime, kad pildant prašymą, būtina nurodyti Ispanų kelių policijos, kurioje jums bus išduodamas vairuotojo pažymėjimas, tikslus adresas, kadangi VĮ Regitros išduotą pažyma yra siunčiama tiesiogiai į ispanų kelių policiją.

  Už dokumento pareikalavimą yra nustatytas 20 eurų konsulinis mokestis. Jeigu dokumentus pažymai gauti ambasadai pateikiate ne asmeniškai, o registruotu paštu ar per kurjerį, prie siunčiamų dokumentų būtina pridėti konsulinio mokesčio sumokėjimą patvirtinantį kvitą (ambasados sąskaita banke BBVA, Nr.: 0182 4031 21 029 1507 248), o siunčiamo asmens tapatybės dokumento kopija turi būti patvirtinta notariškai.

  Čia pateikiame informaciją apie VĮ "Regitra".