Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Penktadienį, gruodžio 3 d., iš Venesuelos į Vilnių atskrido 17 Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau dešimtas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje.

Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 74 asmenys. Lietuvos ambasada Ispanijoje kiekvienu perkeliamojo asmens atveju ieško individualaus sprendimo – tarpininkauja gaunant naujus Venesuelos kelionės dokumentus, organizuoja jų sveikatos būklės patikrinimus, planuoja asmenų atvykimą iš jų gyvenamųjų vietovių iki Karakaso ir vėliau - į Vilnių.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
Ven.jpg

Ketvirtadienį, spalio 28 d., įgyvendinant Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, iš Venesuelos į Vilnių perkelta 10 Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau devintas perkėlimas, kurį suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 57 asmenys.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos »
Be pavadinimo kopija (Facebook Post)(2).png

Lygiai prieš 30 metų, 1991 metų spalio 7 dieną, Lietuva ir Ispanija atkūrė diplomatiniu santykius, užmegztus 1922 m. Šiandien Lietuva ir Ispanija yra artimos sąjungininkės ir partnerės, kurias jungia saugesnės, demokratiškesnės, teisingesnės ir žalesnės visuomenės siekis. Džiaugiamės Ispanijoje įsikūrusia gausia ir aktyvia lietuvių bendruomene.

Užsienio politika ir diplomatija »
Pasai.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Madride 2021 m. lapkričio 8-12 dienomis rengia konsulinę misiją į Buenos Aires.

Konsulinė misija vyks Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato patalpose adresu: Av. Paseo Colón 275, piso 11, Buenos Airės.

Konsulinės naujienos »
jokubas.jpg

Spalio 2 d. Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje kartu su Lietuvos Respublikos konsulatu Valensijoje ir Ispanijos lietuvių bendruomene surengė piligriminį žygį Šv. Jokūbo keliu, skirtą Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui paminėti.

Lietuviai Ispanijoje »
ven.jpg

Spalio 1 ir 2 d., įgyvendinant Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, iš Venesuelos į Lietuvą buvo perkelta 12 Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių.

Konsulinės naujienos »

Rugsėjo 19 dienos popietę išsiveržus ugnikalniui La Palma saloje, Alcala, El Paraiso, El Paso, Los LLanos de Aridane, Tazarote zonose vyksta evakuacijos. Taip pat pranešama apie aplinkiniuose miškuose kilusius gaisrus.

Konsulinės naujienos »
IMG-20210907-WA0001.jpg

Rugsėjo 7 d. Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamųjų raštų kopijas Andoros užsienio reikalų ministrei Maria Ubach Font. Nuo šios dienos  ambasadorė L. Puišytė-Bostroem gali pilnai atlikti savo pareigas Andoros Kunigaikštystėje. Skiriamųjų raštų originalus dar reikės įteikti Urgelio vyskupui ir Prancūzijos Prezidentui.

Užsienio politika ir diplomatija »
08-07.jpg

Š. m. rugpjūčio 7 d. Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem ir konsulas Valensijoje Aleksandras Kudaba dalyvavo 60-ame flamenko festivalyje CANTE DE LAS MINAS, kuriame Lietuvai įteiktas apdovanojimas už indėlį į flamenko sklaidą. Viename didžiausių ir prestižiškiausių Ispanijoje šio žanro festivalių koncertavo ir saksofonininkas Kęstutis Vaiginis.

Nuoširdžiai dėkojame La Unión miesto merui Pedro Lopez Milan ir festivalio organizatoriui Juan Carlos Lopez už šiltą priėmimą, Kęstučiui Vaiginiui už puikų flamenko įkvėptą pasirodymą bei Sevilijoje gyvenančiai ir kuriančiai dizainerei Rimai Pocevičienei už nuostabią flamenko suknelę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
07-23.jpg

Lietuvos Respublikos Ispanijos Karalystėje ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem liepos 23 dieną susitikimuose su Kantabrijos Parlamento prezidentu Joaquín Gómez Gómez ir Santander miesto mere Gema Igual Ortiz sutarė, kad 2022 metais, Lietuvos Respublikai ir Ispanijos Karalystei minint 100-asias diplomatinių santykių užmezgimo metines, Kantabrijos regione bus pristatytas Lietuvos ekonominis ir verslo potencialas, siekiama stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą bei skatinti apipusį turizmą.

Santander miesto Galisijos centre ambasadorė, kartu su Lietuvos konsulato Valensijoje konsulu Aleksandru Kudaba ir Lietuvos Garbės konsule Kantabrijai Ana Gutiérrez Lavin atidarė fotografo Romualdo Požerskio darbų parodą "Kelias į laisvę".

"Turime neužmiršti savo istorijos, mūsų nelengvo kelio į laisvę. Atsiminti žmones, kurių dėka šis kelias atvedė mus į laisvą Lietuvą, į klestinčią ir demokratinę Europą, į bendrą šeimą, kurios narėmis esame kartu su Ispanija", – sakė atidaryme Lyra Puišytė-Bostroem.

Užsienio politika ir diplomatija »
07-21.jpg

Liepos 21 d. San Sebastián mieste lankėsi Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem. Kartu su Lietuvos konsulu Valensijoje Aleksandru Kudaba ambasadorė susitiko su San Sebastián miesto meru Eneko Goia. Kadangi San Sebastián yra garsus savo kino ir džiazo festivaliais, o Lietuva taip pat gali didžiuotis pasiekimais šiose srityse, buvo sutarta ieškoti galimybių bendradarbiauti kultūros srityje. Susitikimo metu taip pat aptartos bendradarbiavimo perspektyvos ekonomikos ir energetikos srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
07-08.jpg

Šiandien svarbi diena Lietuvos ir Ispanijos dvišaliams santykiams – mūsų šalyje lankosi Ispanijos Vyriausybės vadovas Pedro Sanchezas.

Lietuvos karinių oro pajėgų Šiaulių aviacijos bazėje svečią priėmė Prezidentas Gitanas Nausėda. Su Ispanijos Vyriausybės vadovu aptarti regiono saugumo ir priimtų NATO sprendimų įgyvendinimo klausimai, bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, santykiai su Rusija ir Baltarusija, nelegalios migracijos keliami iššūkiai, ES rytinių ir pietinių sienų apsauga. G. Nausėda ir P. Sanchezas taip pat susitiko su NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse tarnaujančiais ispanų kariais. Beje, Prezidento ir Ispanijos Ministro Pirmininko komentarus žiniasklaidai netikėtai teko nutraukti, kai dėl gauto pranešimo apie Lietuvos oro erdvės pažeidimą Ispanijos pilotams teko reaguoti ir kelti į orą naikintuvus. „NATO šalių solidarumas veikia praktikoje“, – pažymėjo šalies vadovas.

Vilniuje Ispanijos Vyriausybės vadovas susitiko su Lietuvos Premjere Ingrida Šimonyte. Jie kalbėjo apie dvišalių santykių ir ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybes, tarptautinę situaciją, nelegalios migracijos iššūkius, kartu aplankė Vilniaus Universitetą, kur juos priėmė rektorius Rimvydas Petrauskas.

Ispanijos Vyriausybės vadovas taip pat susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja bei Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Arvydu Saboniu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
06-11.jpg

„Ambersail-2“ komandą Alikantės mieste sutiko Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem, Alikantės miesto vicemerė Mari Carmen Sánchez Zamora ir Alikantės Provincijos Lietuvių Bendruomenė bei Lietuvos Respublikos konsulato Valensijoje atstovė Vilma Dobilaitė.

Susitikimuose su vietos valdžios atstovais, The Ocean Race vadovybe bei Distrito Digital aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės, abipusio turizmo skatinimas, mus visus jungiančių jūrų ir vandenynų išsaugojimo klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Ispanijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha