Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2.jpg

Balandžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem susitiko su Ispanijos Kongreso pirmininke Meritxell Batet Lamaña.

Pokalbio metu L. Puišytė-Bostrom pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais, padėkojo už Ispanijos paramą Baltijos regiono saugumui bei pabrėžė poreikį stiprinti Lietuvos ir Ispanijos parlamentinius ryšius. Ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra puikus instrumentas, siekiant suartinti šalis ir jų žmones. Taip pat išreikštas noras skatinti Ispanijos ir Lietuvos bendradarbiavimą aukštesnės vertės ekonomikos sektoriuose, energetinio sektoriaus modernizavimo, skaitmenizavimo, švietimo, mokslo ir inovacijų srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
PSX_20210419_121656.jpg

Balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos Karalystėje Lyra Puišytė-Bostroem susitiko su Ispanijos Senato pirmininke Pilar Llop Cuenca.

Pokalbio metu aptarti dvišaliai valstybių santykiai, aktualiausi ES, NATO, parlamentinio bendradarbiavimo klausimai. Ambasadorė pažymėjo, kad Lietuvos Seimas ir jo pirmininkė yra pasiruošę stiprinti Lietuvos ir Ispanijos ryšius parlamentiniame lygmenyje, juo labiau, kad Seime turime gausią Tarpparlamentinių ryšių su Ispanijos Karalyste grupę, kuriai vadovauja Seimo narė, Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Užsienio politika ir diplomatija »
018 Ministras susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ministre.JPG

Balandžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Ispanijos užsienio, Europos Sąjungos (ES) reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, aktualiausius ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija »
Ek7EBUFX0AAEZEN.jpg

Spalio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamuosius raštus Ispanijos Karaliui Pilypui VI.

Po raštų įteikimo ceremonijos vykusiame dvišaliame susitikime aptartos Lietuvos ir Ispanijos dvišalių santykių plėtros perspektyvos, galimybės stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, kalbėta apie poreikį siekti aktyvesnio dialogo tarp abiejų šalių institucijų bei mūsų šalių piliečių. 

Užsienio politika ir diplomatija »
20200910_100640.jpg

Rugsėjo 8 d. Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamųjų raštų kopijas Ispanijos užsienio reikalų, Europos Sąjungos ir bendradarbiavimo ministerijos Protokolo departamento pavaduotojai María Sebastián de Erice. Nuo skiriamųjų raštų kopijų įteikimo dienos  ambasadorė L. Puišytė-Bostroem oficialiai akredituota kaip Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Ispanijos Karalystėje.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata