Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2.jpg

Balandžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem susitiko su Ispanijos Kongreso pirmininke Meritxell Batet Lamaña.

Pokalbio metu L. Puišytė-Bostrom pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais, padėkojo už Ispanijos paramą Baltijos regiono saugumui bei pabrėžė poreikį stiprinti Lietuvos ir Ispanijos parlamentinius ryšius. Ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra puikus instrumentas, siekiant suartinti šalis ir jų žmones. Taip pat išreikštas noras skatinti Ispanijos ir Lietuvos bendradarbiavimą aukštesnės vertės ekonomikos sektoriuose, energetinio sektoriaus modernizavimo, skaitmenizavimo, švietimo, mokslo ir inovacijų srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Lietuvos ambasadorė Ispanijoje L. Puišytė-Bostroem balandžio 26 d. netoli Albasetės miesto esančioje Ispanijos karinių oro pajėgų bazėje „Los Llanos“ išlydėjo Ispanijos karius į Aviacijos bazę Šiauliuose, kur jie perims NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

NATO ir tarptautinis saugumas »
PSX_20210419_121656.jpg

Balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos Karalystėje Lyra Puišytė-Bostroem susitiko su Ispanijos Senato pirmininke Pilar Llop Cuenca.

Pokalbio metu aptarti dvišaliai valstybių santykiai, aktualiausi ES, NATO, parlamentinio bendradarbiavimo klausimai. Ambasadorė pažymėjo, kad Lietuvos Seimas ir jo pirmininkė yra pasiruošę stiprinti Lietuvos ir Ispanijos ryšius parlamentiniame lygmenyje, juo labiau, kad Seime turime gausią Tarpparlamentinių ryšių su Ispanijos Karalyste grupę, kuriai vadovauja Seimo narė, Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Užsienio politika ir diplomatija »
018 Ministras susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ministre.JPG

Balandžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Ispanijos užsienio, Europos Sąjungos (ES) reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, aktualiausius ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje šių metų balandžio 27-28 dienomis rengia konsulinę misiją į Tenerifę. Misija vyks Lietuvos Respublikos garbės konsulato patalpose adresu: Avda Bruselas, nº 16, Residencial Terrazas del Duque I, local B7, Costa Adeje, Tenerife

Konsulinės naujienos »

Atsižvelgiant į itin išaugusį konsulinių paslaugų poreikį Argentinoje, 2021 m. kovo 1-3 dienomis  rengiama konsulinė misija į Buenos Aires.

Konsulinės paslaugos bus teikiamos minėtomis dienomis nuo 9:00 iki 13:00 ir  nuo 14:30 iki 18:00 Lietuvos Respublikos generalinio garbės konsulato patalpose adresu: Av. Paseo Colón 275, piso 11, Buenos Aires.

Konsulinės naujienos »
Ek7EBUFX0AAEZEN.jpg

Spalio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamuosius raštus Ispanijos Karaliui Pilypui VI.

Po raštų įteikimo ceremonijos vykusiame dvišaliame susitikime aptartos Lietuvos ir Ispanijos dvišalių santykių plėtros perspektyvos, galimybės stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, kalbėta apie poreikį siekti aktyvesnio dialogo tarp abiejų šalių institucijų bei mūsų šalių piliečių. 

Užsienio politika ir diplomatija »

Gerbiami rinkėjai,

 

Informuojame, kad išankstinis balsavimas 2020 m. Seimo rinkimų II ture ambasadoje vyks:

spalio 20-21 d. 13.00-17.00 val.

spalio 25 d. 10:00-19:00 val.

 

Maloniai primename, kad piliečiai, norintys atvykti balsuoti į ambasadą, vis dar gali registruotis adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/

Lietuviai Ispanijoje »
Gerbiami rinkėjai,
 
Spalio 11 dienos Seimo rinkimuose Lietuvos ambasadoje Ispanijoje buvo suskaičiuoti 280 rinkėjų balsai - 23 piliečiai atvyko balsuoti į ambasadą ir 257 rinkėjų biuleteniai buvo gauti paštu.
Lietuviai Ispanijoje »

Balsuojantiems paštu iš ambasados jau iškeliavo beveik 500 vokų. Norintys atvykti balsuoti į ambasadą vis dar gali registruotis adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/

Pranešame, kad balsavimas LR Seimo rinkimuose ambasadoje vyks:

spalio 7-8 d. 13.00-17.00 val.

spalio 11 d.  10:00-19:00 val.

Lietuviai Ispanijoje »
20200910_100640.jpg

Rugsėjo 8 d. Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem įteikė skiriamųjų raštų kopijas Ispanijos užsienio reikalų, Europos Sąjungos ir bendradarbiavimo ministerijos Protokolo departamento pavaduotojai María Sebastián de Erice. Nuo skiriamųjų raštų kopijų įteikimo dienos  ambasadorė L. Puišytė-Bostroem oficialiai akredituota kaip Lietuvos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Ispanijos Karalystėje.

Užsienio politika ir diplomatija »
f.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Pageidaujantys balsuoti Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą www.rinkejopuslapis.lt.

Registracija balsuoti paštu Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje vyksta iki rugsėjo 25 d. 

Rinkėjai, nuolat gyvenantys užsienyje ir jau buvę įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose, turi registruotis iš naujo.

Raginame balsuoti paštu!

Daugiau informacijos galite rasti www.urm.lt/rinkimai2020

Lietuviai Ispanijoje »
Venesuelieciai.jpg

Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Perkėlimas vykdomas vadovaujantis 2019 metų birželio 1 dieną įsigaliojusiu asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, Vyriausybei pritarus šiame įstatyme nustatyto asmenų perkėlimo proceso pradžiai ir finansavimui. 

Konsulinės naujienos »
Svarbi-info-keliaujantiems.jpg

Lietuvos Respublikos Vyriausybei nusprendus imtis griežtesnių priemonių COVID-19 situacijos suvaldymui, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja piliečiams atidėti visas keliones ir artimiausią mėnesį nevykti į užsienio valstybes. Esantiems užsienio šalyse rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Primename, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti https://keliauk.urm.lt  puslapyje.

Lietuviai Ispanijoje » Įvairenybės »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata