*alt_site_homepage_image*
lt
es

Naujienos

RSS

Madride surengta filmo "Mariupolis 2" peržiūra

Spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje, bendradarbiaudama su Madrido miesto savivaldybe ir Ukrainos ambasada Ispanijoje, organizavo Lietuvos režisieriaus ir kultūros antropologo Manto Kvedaravičiaus paskutinio dokumentinio filmo „Mariupolis 2“ peržiūrą.

Pristatydama filmą, Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem kvietė žiūrovus režisieriaus akimis pažvelgti į bombarduojamo Mariupolio miesto kasdienybę, ukrainiečių gyvenimą nepaisant vykstančių karo veiksmų bei paragino toliau visomis jėgomis palaikyti Ukrainos kovą už laisvę ir demokratiją Europoje.

Ukrainos ambasadorius Ispanijoje Serhii Pohoreltsev dėkojo už Lietuvos, Ispanijos ir visų demokratinių šalių paramą Ukrainai, kurią būtina tęsti ir toliau, bei akcentavo, kad yra ypatingai svarbu tinkamai nušviesti situaciją Ukrainoje ir kovoti su platinama dezinformacija.

2022 m. balandžio mėn. režisierius M. Kvedaravičius, jam filmuojant Rusijos naikinamo Mariupolio miesto kronikas, buvo nužudytas rusų karių. Šias metais vykusiame 75-ajame tarptautiniame Kanų festivalyje filmas buvo apdovanotas specialiuoju dokumentinio filmo prizu.